Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Ekskursijā uz torņa ekspozīcijām kopā ar gidu bez papildu maksas

Anda Dzenža
21. septembrī pulksten 11 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) rīko kārtējo atvērto ekskursiju kopā ar gidu. Ikviens interesents, iegādājoties biļeti torņa apskatei, varēs doties iepazīt torņa ekspozīcijas kopā ar gidi Innu Altuhovu bez papildus samaksas.

Regulāras ikmēneša atvērtās ekskursijas Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiek katra mēneša trešajā sestdienā, ļaujot ikvienam iepazīt Torņa ekspozīcijas un noklausīties gida stāstījumu, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem. Ekskursijā torņa deviņos stāvos kopā ar gidu var apmeklēt trīs ekspozīcijas, kurās iepazīt Jelgavu un tās vēsturi, izzināt pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus, Zemgales tautastērpus, kā arī Sv. Trīsvienības baznīcas vēsturi.

21. septembra ekskursijā kopā ar gidu varēs apmeklēt arī torņa izstāžu zāli, kurā būs apskatāma mākslinieces Viktorijas Daņiļauskaites grafikas izstāde «Bez pagātnes nav nākotnes», bet kāpņu telpā apskatāma Alises Marijas Aizpures gleznu izstādes «Krāsas». Tāpat būs iespēja apmeklēt skatu laukumu 9.stāvā un uzzināt vairāk par redzamajām pilsētas dominantēm no 37 metru augstuma.

Ekspozīcijas Tornī ir interaktīvas un ļauj līdzdarboties – atklāt pilsētas ģerboņa noslēpumus, salikt no gabaliņiem Zemgales karti, virtuāli viesoties prezidenta kabinetā, izmēģināt latvju rakstu šūšanu un daudz ko citu.

Lai piedalītos atvērtajā ekskursijā, apmeklētājiem jāiegādājas ieejas biļete Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī – tās cena pieaugušajiem ir 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – viens eiro, bet pirmsskolas vecuma bērni torņa ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda, un iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

Jāpiemin, ka ekskursijas ar gidu Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī iespējams pieteikt arī citos sev interesējošos laikos, bet par maksu. Ekskursijas cena latviešu valodā ar gidu ir 11 eiro, bet svešvalodā – angļu, krievu, vācu – 15 eiro. Iepazīt torņa ekspozīcijas gida pavadībā var gan grupas, gan individuāli apmeklētāji.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti