Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Eiroparlamenta vēlēšanās iepriekšējā balsošana notiks 22., 23. un 24. maijā

Ritma Gaidamoviča
25. maijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Ja vēlētājs šajā dienā kādu iemeslu dēļ netiks uz tām, viņš varēs nobalsot jau iepriekš. Iepriekšējā balsošana notiks 22., 23. un 24. maijā, kad iecirkņi strādās dažas stundas dienā. Būtiskākais – Eiroparlamenta vēlēšanās 25. maijā drīkstēs balsot tikai konkrētā vēlēšanu iecirknī, kurā vēlētājs ir reģistrēts, bet iepriekšējā balsošanā varēs vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Iedzīvotājiem gan jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) informē, ka iepriekšējā balsošana visos vēlēšanu iecirkņos būs iespējama trīs dienas: trešdien, 22. maijā, no pulksten 17 līdz 20, ceturtdien, 23. maijā, no pulksten 9 līdz 12 un piektdien, 24. maijā, no pulksten 10 līdz 16.

Jelgavas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītājs Jānis Dēvics norāda, ka šajās vēlēšanās būs jauna papildu balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā – proti, drīkstēs vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. «Ja vēlēšanu dienā cilvēki varēs vēlēt tikai konkrētajā iecirknī, kurā viņi ir reģistrēti, tad iepriekšējā balsošanā cilvēks varēs vēlēt jebkurā no Latvijas vēlēšanu iecirkņiem. Tomēr, izmantojot šo iespēju, ir jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrošinātu principu «viens vēlētājs – viena balss», iecirkņa darbiniekam pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar vēlēšanu iecirkni, kurā konkrētais vēlētājs ir reģistrēts, un jāpārliecinās, ka vēlētājs jau nav nobalsojis. Tikai tad, kad būs saņemts apstiprinājums, vēlētājs varēs izdarīt savu izvēli,» skaidro J.Dēvics, uzsverot, ka ļoti svarīgi iedzīvotājam ir zināt, kura vēlēšanu iecirkņa vēlētāju reģistrā viņš ir.

Savu vēlēšanu iecirkni iedzīvotāji var noskaidrot Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes sagatavotajā paziņojumā, kas vēlētājiem jau martā tika izsūtīti uz deklarēto dzīvesvietas adresi. Tiesa, CVK ir informācija, ka ievērojams skaits vēlētāju šo paziņojumu nav saņēmuši. Ja vēstule netika saņemta, vēlēšanu iecirkni var noskaidrot pa tālruni 67049999 darba dienās no pulksten 8 līdz 20, bet 24. un 25. maijā – no pulksten 7 līdz 24, vai elektroniski.

Jāpiebilst, ka vēlēšanu iecirkņi Latvijā darbu sāks 20. maijā, un līdz vēlēšanu dienai – 25. maijam – tie būs atvērti noteiktas stundas dienā. Šajā laikā iecirkņos varēs iepazīties ar vēlēšanu materiāliem, kandidātu sarakstiem un piedāvātajām programmām, pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.

Vēlēšanu iecirkņi būs atvērti: 20. maijā no pulksten 17 līdz 20, 21. maijā no pulksten 9 līdz 12, 22. maijā no pulksten 17 līdz 20, 23. maijā no pulksten 9 līdz 12, 24. maijā no pulksten 10 līdz 16.

Vēlēšanu iecirkņi Jelgavā

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva, publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti