Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Dārza dizaina metu konkursā – seši pretendenti

Ilze Knusle-Jankevica
​Noslēdzies Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotais dārza dizaina metu konkurss «Mans dārzs – mana pilsēta», un žūrijas komisija paziņojusi uzvarētājus.

Jelgavas Būvvaldes ainavu arhitekts Andrejs Lomakins skaidro, ka metu konkursa nolikums paredzēja noteikt piecus uzvarētājus. No sešiem iesniegtajiem darbiem par uzvarētājiem atzīts SIA «Alejas projekti» komandas iesniegtais mets ar devīzi «Torņa dārzi», SIA «Gartens» mets «Mana dārza dvēselīte» un trīs SIA «Ainavists» meti – «Žogi», «Būt šeit» un «VSDSP». Uzvarētāji saņems 300 eiro katrs.

A.Lomakins stāsta, ka mets «Torņa dārzi» kā galveno dizaina dārza elementu paredz arhitektūras formu, kas atgādina Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa stikla kupolu. Metā «Mana dārza dvēselīte» dārzs veidots pēc darba autoru asociācijām par Jelgavu kā gaišu un noslēpumainu pilsētu – dizaina dārzam plānoti simboliski vārti ar vēja zvaniem un sapņu ķērājiem, kā arī vides objektiem ar Jelgavas simboliem alni, torni un hercogu Jēkabu. Darbā «Žogi» akcents likts uz pilsētas privāto apbūvi, kur nereti īpašumus un dārzus citu no cita atdala dažādi žogi, starp kuriem veidojas telpa – reizēm pamesta un biedējoša. Metā «Būt šeit» dizaina dārzs iecerēts kā vieta, kur satikties – ar nojumi, kurā iekārti trīs šūpuļkrēsli. Nojumes jumtā izmantots stikls Jelgavas ģerboņa krāsās – zilā, sarkanā un dzeltenā. Savukārt iecerē «VSDSP» jeb «Veido savu dārzu, savu pilsētu» dizaina dārzs pozicionēts kā telpa, kurā cilvēks var justies komfortabli un to pārveidot, tāpēc tajā būs pārvietojami soli un tāfeles sienas, uz kurām dārza apmeklētāji varēs kaut ko uzrakstīt vai uzzīmēt.

«Dizaina dārzu konkurss organizēts ar mērķi pilsētā ierīkot jaunus vides objektus, vienlaikus arī parādot aktuālās tendences dārzu ierīkošanā. «Ar jaunajiem dārza dizaina darbiem plānots papildināt skvēru aiz Jelgavas kultūras nama, kurā apskatāmi jau iepriekšējā konkursā ierīkotie dizaina dārzi. Par to realizāciju būs zināms pēc 2018. gada pilsētas budžeta apstiprināšanas,» norāda pašvaldības ainavu arhitekts.

Šis ir otrais Jelgavas pašvaldības rīkotais dārza dizaina metu konkurss. Pirmais notika 2015. gadā, un pieci žūrijas visaugstāk novērtētie darbi 2016. gadā tika realizēti skvērā aiz kultūras nama. Plānots, ka esošie dārzi tur tiks uzturēti un būs apskatāmi vēl gadu.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti