Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no Z
Ceturdiena, 2019. gada 18. JūlijsVārda dienu svin: Rozālija, Roze

Bibliotēkā varēs iepazīt februāra grāmatu jaunumus

www.jelgavasvestnesis.lv
21. februārī Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks Jauno grāmatu diena, aicinot ikvienu lasītāju no pulksten 10 līdz 18 iepazīties ar šā mēneša bibliotēkas jaunieguvumiem.

Februārī bibliotēkas grāmatu plauktus papildinājuši 210 jauni izdevumi – sev interesējošo varēs atrast gan klasiskās, gan arī mūsdienu literatūras cienītāji. Jaunumu klāstā ir arī grāmatas par politiku un reliģiju, dzeja un ierosmes vaļaspriekam un, protams, daudz jaunu izdevumu bērniem.

«Iznākušas vairākas vērtīgas grāmatas par Latvijas vēsturi, piemēram, Raimonda Brieža un autoru kolektīva hronika «Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij». Grāmata sniedz visaptverošu hronoloģisku pārskatu par notikumiem Latvijas kultūrtelpā vairāk nekā desmit gadsimtos. Tāpat jaunumu vidū ir Valda Klišāna «Latvijas vēsture no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām» – izdevums stāsta par Latvijas vēstures notikumiem hronoloģiskā secībā no pirmo zināmo cilvēku atstātajām pēdām aizvēsturē līdz mūsdienām. Latvijas vēstures stāstu paspilgtina un daļējas klātbūtnes efektu rada sadaļa «Stāsta laikabiedri». Tajā ievietoto tekstu fragmentu autori ir gan viduslaiku hronisti, gan valstsvīri, gan arī citi sabiedrības pārstāvji – studenti, skolotāji, mūziķi, ierēdņi un citi,» norāda Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Sandra Silmane.

Vēstures tēmai veltīta arī Varlama Šaļimova grāmata «Kolimas stāsti», kas vēsta par paša autora piedzīvoto Kolimas darba nometnē 20. gadsimta 30. gados padomju Krievijā.

Vairāki jaunumi veltīti ievērojamiem latviešu kultūras pārstāvjiem, piemēram, Māras Ozolas grāmata «Anšlava Eglīša meklējumos», Ingas Žoludes «1904 Melanholiskais valsis» – veltīta komponistam Emīlam Dārziņam, Edītes Gūtmanes un Ērika Kūļa «Viņu laiks. Egons un Edīte» – veltīta rakstniekam Egonan Līvam.

Bibliotēkas grāmatu plauktus papildinājušas arī grāmatas bērniem – to vidū ir Kārļa Vērdiņa «Dilles tante», Roba Skotona «Runcis Puncis slepenais aģents», Ineses Valteres «Pasakas ģimenei», Annas Strautnieces «Kaķi, kamoli un sapņi», Sergeja Timofejeva «Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi» un citas.

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti