Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Bērniem vieniem atrasties pie ūdenstilpēm ir bīstami

www.jelgavasvestnesis.lv
Piektdienas pēcpusdienā Pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka Lielupes labā krasta pludmalē peldas bērni. 10 un 11 gadus vecie zēni policijas inspektoriem paskaidroja, ka bija tikai bradājuši ar basām kājām pa ūdeni, tomēr policija atgādina vecākiem: ar bērniem noteikti jāpārrunā drošības jautājumi par atrašanos pie ūdeņiem.

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas inspektori glābēji abās Jelgavas oficiālajās peldvietās – Lielupes labajā krastā un Pasta salā – dežūrē tikai peldsezonā, kas Latvijā ir noteikta no 15. maija līdz 15. septembrim. Tomēr pat tad bērniem līdz 12 gadu vecumam jābūt vecāku uzraudzībā.

Glābēji pludmalē gan uzrauga sabiedrisko kārtību, gan gādā par atpūtnieku drošību, uzsver Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce. Piemēram, aizvadītajā vasarā vairums jeb 120 reģistrēto pārkāpumu bija katamarānu iebraukšana aizliegtajā peldvietas zonā. Tāpat bieži glābēji izteikuši aizrādījumus par peldēšanos aiz bojām, kā arī par smēķēšanu pludmalē. Papildu glābējiem visas sezonas garumā nācās atgādināt jelgavniekiem, ka pludmalē ar suņiem atrasties ir aizliegts.

Ja nepieciešams, glābēji sniedz arī medicīnisko palīdzību. Pērnvasar tas bija nepieciešams 18 reizes – pārsvarā atpūtnieki pie glābējiem vērsās nelielu nobrāzumu un brūču gadījumā. Kopumā sezonas garumā palīdzība sniegta iedzīvotājiem vecumā no 8 līdz 30 gadiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti