Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

«Auras centrs» pārsūdz tiesas atcelto būvatļauju lielveikalam Cukura ielā

Ilze Knusle
SIA «Auras centrs» pārsūdzējis Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru atcelta uzņēmumam izsniegtā Jelgavas pilsētas pašvaldības Būvvaldes būvatļauja Cukura ielā 2 celt lielveikala ēku. Administratīvā lieta apelācijas instancē nozīmēta izskatīšanai rakstveida procesā 10. aprīlī, informē Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja palīgs Sandis Zellis.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka pirmajā tiesu instancē Administratīvā rajona tiesa apmierināja biedrību «Jelgavas attīstībai» un «Direct impact» un vairāku pilsētas iedzīvotāju prasību un atcēla Jelgavas pilsētas pašvaldības Būvvaldes uzņēmumam «Auras centrs» izsniegto būvatļauju Cukura ielā 2 celt lielveikala ēku. SIA «Auras centrs» Cukura ielā plāno būvēt lielveikala ēku, kurā kā viens no nomniekiem varētu būt veikals «Depo», un būvvalde, izsniedzot būvatļauju, izvirzīja virkni nosacījumu, kas uzņēmumam jāievēro, lai topošais objekts iederētos pilsētas ainavā, neaizēnotu Jelgavas pili un neietekmētu rekreācijas zonu Lielupes krastā.

Administratīvās rajona tiesa, izskatot lietu, konstatēja pārkāpumus lielveikala nepieciešamās transporta infrastruktūras noteikšanā. Tāpat tiesa neguva pārliecību, ka plānotā lielveikala būve, vadoties no arhitektoniskā risinājuma un izmantošanas funkcijas, atbilstoši saistošo noteikumu prasībai būs uztverama kā reprezentācijas objekts. Tiesa arī atzīmēja, ka iesniegtais būvprojekts tā minimālajā sastāvā neatbilda izvirzītai prasībai, ka ēkas būvapjoms veidojams ar dažādu stāvu augstumu – lielveikalu paredzēts būvēt kā vienlaidus būvi. Turklāt plānots izmantot arī «sendviča» tipa fasādes apdares paneļus, kas ir pretēji saistošajos noteikumus izvirzītajai prasībai.

Neviena cita lietā iesaistītā puse pirmās instances tiesas spriedumu nav pārsūdzējusi.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti