Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Augošā velobraukšanas popularitāte liek uzstādīt jaunu novietni

Ritma Gaidamoviča
Pie Jelgavas 4. sākumskolas uzstādīta jauna velosipēdu novietne, nodrošinot vietu 12 velosipēdiem. Skolas direktore Agita Lundberga norāda, ka skolēnu velosipēdistu skaits izglītības iestādē ar katru gadu pieaug. Skolas teritorijā šobrīd ir vairākas velonovietnes, nodrošinot vietu vairāk nekā 50 velosipēdiem.

«Velosipēdu novietnes pie mūsu skolas ir ļoti pieprasītas, tāpēc arī šovasar uzstādīta jauna. Kopš mainījās noteikumi un bērni jau no desmit gadu vecuma, kas ir aptuveni 4. klase, var nokārtot velosipēda vadīšanas apliecību, jūtam, ka arvien vairāk skolēnu uz skolu un no tās pavasarī un rudenī brauc ar velosipēdiem. Tāpēc mums ir svarīgi domāt par to, kur viņiem savus braucamrīkus stundu laikā novietot,» saka skolas direktore, piebilstot, ka izglītības iestādē katru gadu sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju notiek pasākums, uzlabojot velobraucēja prasmes, un tā laikā arī var nokārtot eksāmenu un iegūt velo vadīšanas apliecību. To bērni arī labprāt izmanto.

«Sākotnēji velo novietne bija tikai skolas pagalmā, vēlāk izbūvējām arī skolas priekšā ar 20 vietām, pērn – vēl vienu novietni pagalmā ar desmit vietām, taču joprojām ar vairāk nekā 40 vietām bija par maz. Bērni slēdza savus riteņus pa vairākiem kopā, pie laternu stabiem, žoga, jo visiem nepietiek vietas novietnēs,» saka direktore, pieļaujot, ka pilnībā jautājums nebūs atrisināts arī ar šīm 12 papildu vietām, bet tomēr situācija uzlabosies. A.Lundberga stāsta, ka skolas teritorija ir liela, taču grūti atrast piemērotāko vietu, kur izbūvēt velosipēdu novietni, jo jādomā, lai tā būtu ērta un nevar aizmirst par drošību – tai jābūt redzamā vietā.

Velonovietnes uzstādīšanas darbus organizēja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība».

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti