Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Atzīmē Valsts policijas jubileju

Jana Bahmane
«Mums ikdienā nākas saskarties ar izaicinājumiem un pārbaudījumiem, tādēļ mēs nepārtraukti pilnveidojam savu darbu. Vēlos teikt paldies ikvienam policijas darbiniekam, kas godprātīgi pilda savus darba pienākumus. Man ir gods kalpot Latvijai un gods kalpot kopā ar jums, kolēģi,» uzrunājot klātesošos Valsts policijas (VP) 99. gadadienai veltītajā pasākumā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC), teica Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis.

Šodien, atzīmējot VP 99. gadadienu, ZRKAC notika svinīgā sanāksme, kurā par profesionālajiem sasniegumiem godināti VP Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki. «Sveicot policijas darbiniekus un sakot paldies par paveikto, mēs varam lepoties ar to, ka katrs savā vietā un laikā darbu darījis godprātīgi – tad arī darbs kopumā ir paveikts labi,» policijas darbiniekus sveicot profesionālajos svētkos, sacīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Goda rakstus policistiem pasniedza A.Zellis un VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece Renāte Fila-Roķe.

Savukārt Raiņa parkā ikviens interesents varēja tuvāk iepazīties ar policijas pārstāvju darba ikdienu, apskatot policijas ekipējumu, operatīvo transportu, šaujamieročus, dienesta suņus, kā arī piedaloties policijas darbinieku sagatavotajās aktivitātēs. Pasākuma apmeklētāji varēja no atstarojošā papīra izgatavot atstarotājus un izveidot savu uzvedības luksoforu, nosakot, ko pilsētā drīkst un ko nedrīkst darīt. «Mana māsa uz šo pasākumu veda savus skolēnus un aicināja pievienoties arī mani. Godīgi sakot, man nav bieži sanācis saskarties ar policiju, tādēļ šo informatīvo pasākumu vērtēju pozitīvi – domāju, ka bērniem tas ir interesanti un noderīgi,» vērtē Ilvija, kura uz pasākumu bija atnākusi ar gadu un divus mēnešus veco dēlu – viņam visvairāk patika policijas suņi. «Domāju, ka policijas galvenais uzdevums ir mūs sargāt,» tā Ilvija.

Bet puišus visvairāk uzrunāja stends, kurā varēja apskatīt policijas šaujamieročus – tostarp pistoles, ko ikdienā nēsā patruļpolicija un ceļu policija, un bisi, kas šauj ar gumijas lodēm – to var izmantot, piemēram, koka durvju atvēršanai. Tāpat VP darbinieki demonstrēja šautenes ar optiskajiem tēmekļiem un triecienšautenes, ko izmanto bruņotu noziegumu apkarošanai. «Man ir interesanti uzzināt vairāk par policijas darbu, un es gribētu pamēģināt šaut – esmu mēģinājis to tikai, spēlējot peintbolu,» stāsta Jelgavas 4. sākumskolas 4. klases skolnieks Tomass. Viņaprāt, policijas galvenais uzdevums ir notvert noziedzniekus un pārmācīt tos.

APBALVOTO SARAKSTS

Foto: Santis Zībergs

 

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ni  attēls

labi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti