Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no Z-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Asfaltē Loka maģistrāles posmu

Anastasija Miteniece
Rekonstrukcijas projekta gaitā Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai šonedēļ norisinās asfaltēšanas darbi. Vienlaikus sagatavošanās darbi asfaltēšanai turpinās Strautu ceļā no Bērzu līdz Kalnciema ceļam un Bērzu ceļā no Kļavu līdz Strautu ceļam, kas ir Loka maģistrāles apbraucamie ceļi. Autovadītājiem jāņem vērā, ka būvdarbu vietās var būt ierobežota, un vietām slēgta satiksme.

Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs norāda, ka Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai jau izbūvēti visi inženiertīkli, kā arī sakārtotas ielas apmales un izbūvēta brauktuves konstruktīvā kārta, tādēļ šajā posmā jau uzsākti asfaltēšanas darbi. Jūnija beigās no «Stokker» centra līdz Ziediņu ceļam 300 metru garumā jau veikta asfalta izmēģinājuma izbūve, kas bija kā testa klājums, lai pārbaudītu asfaltbetona kvalitātes atbilstību. Savukārt šobrīd, kad apstiprinājusies šī parauga atbilstība prasībām, Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai teju kilometru garumā turpinās pirmās asfaltbetona kārtas ieklāšana. Būvdarbu vietā jārēķinās ar iepriekš noteiktiem satiksmes ierobežojumiem – reversu satiksmes kustību, ko regulē luksofors.

Vienlaikus pašlaik norit sagatavošanās Strautu ceļa posma no Bērzu līdz Kalnciema ceļam un Bērzu ceļa posma no Kļavu līdz Strautu ceļam asfaltēšanai – kopumā šajos grants seguma posmos paredzēts ieklāt asfaltu 1080 metru garumā. Jāpiebilst, ka šobrīd būvprojekti asfaltēšanai tiek izstrādāti arī citiem Loka maģistrāles rekonstrukcijas projektā iekļautajiem apbraucamajiem ceļiem – Paula Lejiņa un Pumpura ielai, kā arī Pērnavas ielai un Rubeņu ceļam.

Vienlaikus rekonstrukcija turpinās visā Loka maģistrāles garumā. Piemēram, posmā no Kalnciema līdz Bērzu ceļam notiek sadzīves kanalizācijas tīklu un lietus kanalizācijas pievadu izbūve, kā arī gāzes vada izolācijas atjaunošana, posmā no Bērzu ceļa līdz Aviācijas ielai – pazemes komunikāciju izbūve, kā arī tiek būvēta ceļa konstruktīvā kārta – salturīgā un šķembu apakškārta. Šobrīd tur tiek pārbūvēti arī trīs stāvlaukumi pie daudzdzīvokļu namiem, bet iedzīvotāju ērtībām izveidots pagaidu stāvlaukums. Arī Loka maģistrāles posmā no Aviācijas ielas līdz Rubeņu ceļam tiek izbūvētas komunikācijas un vienlaikus notiek dzelzceļa pārvada rekonstrukcija.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts pērn jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ir 21 679 350,03 eiro ar PVN, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Juris attēls

Vienreiz redzēju 6 strādniekus, bet 2 aizgāja uz veikalu, laikam intensitāte bija iepriekšējā vakarā
Lietotāja Omīte attēls

Ir ļoti liels jautājums par Aviācijas ielas rekonstrukciju ,sākot no Garozas ielas!!! Jo nākot no Cukurfabrikas stacijas ir katastrofāli gājēju celiņi kur ar bērnu ratiem jābrauc kā pa Amerikāņu kalniņiem un ejot kājām mazajiem tās ķerās !!!!
Lietotāja Jelgavnieks attēls

Izlasiet savu 20.06.2019. raksta 1. rindkopu un padomājiet , vai nav kauns copy-paste variantā rakstīt par vieniem un tiem pašiem "varoņdarbiem". Cilvēkiem interesē tas, kad reāli visi būvdarbi tiks pabeigti - šobrīd šajā objektā (4 km garumā) ikdienā strāda 2 (!) traktorvienības un 5ar pusi (apmēram) cilvēku! Tāda "darba intensitāte" sen nav redzēta :)

Pievienot komentāru

Saistītie raksti