Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Āra trenažieri – tagad arī Pasta salā un pie Miezītes bibliotēkas

Sintija Čepanone
Vēl divās vietās pilsētā – Pasta salā un pie Miezītes bibliotēkas – veselīga un aktīva dzīvesveida piekritējiem pieejami āra trenažieri.

Vingrošanas laukums pieaugušajiem Pasta salā izveidots līdzās pludmales zonai iepretim pārģērbšanās kabīnēm, un tajā uzstādīti četri āra sporta trenažieri atšķirīgu fizisku vingrojumu veikšanai. Iekārta «Gaisa staigātājs» ļauj imitēt slēpošanu un vairāk paredzēta tieši iesildīšanās vingrinājumiem un izturības trenēšanai, pievilkšanās, stiepšanās un muguras/vēdera preses trenažieri paredzēti spēka vingrinājumiem, savukārt gurnu trenažieris domāts gurnu un vēdera muskuļu attīstīšanai» jaunās iekārtas īsumā raksturo pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Eva Kidere, uzsverot, ka pie izveidotā laukuma uzstādīts informācijas stends ar ierīces funkciju aprakstu un informāciju, kā to pareizi lietot, lai sasniegtu maksimālu efektu. Būtiski, ka laukumā ieklāts īpašais triecienu absorbējošais gumijas segums – zāliens, kas trenažieru izmantošanu padara drošāku un ļauj izvairīties no traumām.

Laukuma izveide Pasta salā konkursa kārtībā uzticēta SIA «Fixman» un šie darbi, ieskaitot trenažieru piegādi, izmaksāja 12 005,60 eiro ar PVN.

Jāpiebilst, ka līdz ar āra trenažieru laukuma izveidi tiek turpināta Pasta salas attīstības koncepcija, kurā jau sākotnēji teritorija pie pludmales bija paredzēta kā aktīvās atpūtas zona dažādu fizisku aktivitāšu veikšanai. Turpinot «apdzīvot» šo Pasta salas daļu, jau drīzumā tur iecerēts izveidot arī divus pludmales volejbola laukumus.

E.Kidere skaidro, ka jaunas āra vingrošanas ierīces uzstādītas arī pie Miezītes bibliotēkas 4. līnijā – tur apkārtējo iedzīvotāju fiziskām aktivitātēm pieejami divi āra trenažieri: vēdera un muguras muskulatūras stiprināšanai un daudzfunkcionāls vingrošanas komplekss pievilšanās, stiepšanās un spēka vingrinājumu izpildei. «Arī šajā laukumā pamatnei izmantots īpašais gumijas segums,» piebilst viņa.

Laukumu pie Miezītes bibliotēkas ierīkoja SIA «GoPlay» par kopējo summu 16 192,22 eiro ar PVN.

Jāatgādina, ka pēdējo divu gadu laikā ar jaunām iekārtām papildināti vai no jauna izveidoti kopumā seši laukumi aktīvai atpūtai – pie Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas, Ozolskvērā, Raiņa parkā un Stacijas ielā, kā arī šonedēļ atklātais laukums Pasta salā un pie Miezītes bibliotēkas.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti