Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 3.2 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Aiztur divas velosipēdu zagļu grupas

Ilze Knusle
Velosipēdu zādzību skaits pēdējos gados Jelgavā pieaug – 2017. gadā policijā bija reģistrēta 51 zādzība, 2018. gadā – 77, bet šā gada nepilnos desmit mēnešos – jau 83 zādzības. Oktobrī Valsts policijai sadarbībā ar Jelgavas pilsētas Pašvaldības policiju izdevies aizturēt divus grupējumus, kas mūsu pilsētā nodarbojās ar velosipēdu zagšanu un tālāku realizāciju.

«Par velosipēdu zagšanu no publiskām vietām Jelgavā aizturējām divas grupas – katrā bija divas personas. Aizturētās personas jau agrāk ir tiesātas un nav vietējie iedzīvotāji,» stāsta Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Igors Helmanis. Aizturētajiem tiek inkriminētas četras epizodes, bet Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks pieļauj, ka izdarīto zādzību skaits ir lielāks.

Aizturētie zaguši velosipēdus no publiskām vietām, pārkniebjot slēdzeni. Viena no vietām, kur zagļi uzdarbojās, ir dzelzceļa stacijas velonovietne. «Zagļi nereti izmanto jaudīgus instrumentus un slēdzeni spēj dabūt pušu ļoti īsā laikā,» skaidro I.Helmanis, uzsverot: notvert zagļus palīdzēja pilsētā izveidotā videonovērošanas sistēma un Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas videonovērošanas operatoru profesionālais darbs.

Policijā norāda, ka velosipēds zagļiem ir vissezonas prece un tos zog visos gadalaikos, jo velosipēds ir ātri realizējams un cilvēki ar to pārvietojas kā vasarā, tā ziemā. «Ieteiktu katram velosipēda īpašniekam veikt drošības pasākumus, lai pasargātu savu īpašumu no zagļiem, un arī sabiedrībai kopumā būt vērīgai un ziņot policijai pa tālruni 110, ja, piemēram, tiek pamanīta aizdomīga persona ķimerējamies pie velosipēda, varbūt pat ar knaiblēm,» tā I.Helmanis.

Galvenie drošības pasākumi, lai pasargātu savu velosipēdu no zagļiem, ir: reģistrēt velosipēdu Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumu mājaslapā; izmantot pēc iespējas drošāku slēdzeni un pieslēgt velosipēdu pie stabila priekšmeta; iegādājoties velosipēdu, to nofotografēt un pierakstīt tā datus.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti