Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Aicina pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Lai apzinātu Jelgavas pilsētas iedzīvotājus, kuri ar savām idejām un darbu ir veicinājuši Jelgavas pilsētas izaugsmi, līdz 11. oktobrim pilsētnieki aicināti pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem «Goda zīme» un «Goda raksts».

Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē informē, ka Goda zīmi piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā vai citā darbībā Jelgavas pilsētas labā. Savukārt Goda rakstu piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.

Ierosinājumus par apbalvojumu piešķiršanu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā piecas pilngadīgas personas). Pieteikt kandidātus apbalvojumam var līdz 11. oktobrim Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 vai elektroniski pa Jelgavas pilsētas pašvaldības oficiālo elektroniskā pasta adresi dome@dome.jelgava.lv.

Pieteikumā jānorāda kandidāta vārds, uzvārds, darbavieta, ieņemtais amats vai nodarbošanās, nozare, kādā apbalvojums piešķirams, jāpievieno īss dzīves, darba un sabiedriskās darbības apraksts, pamatojuma vēstule, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī ir pieteikumā ir jānorāda iesniedzēja vārds, uzvārds un kontaktinformācija.

Iesniegtos ierosinājumus apkopos un izvērtēs ar domes lēmumu izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas komisija. Gala lēmumu par apbalvojumu piešķiršanu pieņem Jelgavas domes deputāti, balsojot domes sēdē. Papildu informāciju var saņemt Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē pa tālruni 63005507.

Jelgavas pilsētas augstākos apbalvojumus tradicionāli pasniegs Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svinīgajā pieņemšanā.

Jāpiebilst, ka Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi tiek pasniegti kopš 1998. gada. Augstāko apbalvojumu pasniegšana Jelgavā notiek divas reizes gadā – Pilsētas svētkos un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti