Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Abās Lielupes pludmalēs noslēgusies peldsezona

Ģirts Pommers
Latvijā noslēgusies oficiālā peldsezona, un tas nozīmē, ka arī abās pilsētas pludmalēs – Lielupes labā krasta promenādes un Pasta salas pludmalē – darbu beiguši glābēji. Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst, ka šī peldsezona ir bijusi salīdzinoši mierīga.

«Protams, to ietekmēja arī laika apstākļi, jo šovasar mazāk bijis saulainu dienu, līdz ar to arī peldētāju ir krietni mazāk. Glābēji savus pienākumus ir pildījuši izcili – mēs joprojām esam iztikuši bez bojāgājušajiem, tāpat ir sniegta kvalitatīva palīdzība pilsētniekiem dažādās situācijās,» rezumē S.Reksce.

Kā skaidro S.Rekce, šogad visbiežāk abu pludmaļu apmeklētāji cietuši, savainojot kājas uz gliemežvākiem. Šādi gadījumi šogad fiksēti 45. Kaut arī pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» organizēja to savākšanu, straume atkal tos sanesa krastā.

Tāpat glābējiem vairākkārt nācies veikt pārrunas ar SUP dēļu lietotājiem, kuri nereti izvēlējās neatbilstošu vietu, kur nodarboties ar aktivitātēm – uz pasažieru kuģu upes ceļa.

Šobrīd jau pakāpeniski tiek «ieziemota» Jelgavas pludmaļu infrastruktūra, taču, lai arī rudenī nodrošinātu brīvā laika pavadīšanas iespējas, atkarībā no laika apstākļiem pilnībā šie darbi varētu noslēgties oktobrī, pludmales zonu atbilstoši sagatavojot ziemas sezonai. «Tie jelgavnieki, kuri vēlēsies izmantot abas pilsētas peldvietas, to varēs darīt, taču par drošību būs jārūpējas pašiem,» tā Pašvaldības policijas pārstāve.

Abās pludmalēs demontētas glābēju mājas, kā arī norobežojošās bonas un bojas ūdenī. Laipas, ģērbtuves, soli un rotaļu elementi pagaidām vēl pludmales teritorijā tiks atstāti, jo ir cilvēki, kuri turpina peldēt arī vēsākā laikā, savukārt rotaļu ierīces vēl aizvien aktīvi izmanto mazie jelgavnieki.

Savukārt vismaz līdz novembrim darbu turpinās tualetes Pasta salā. Ņemot vērā, ka līdz ar aktīvās atpūtās sezonas noslēgšanos samazinās apmeklētāju skaits, plānots, ka turpmāk līdz pat novembrim apmeklētājiem būs atvērtas trīs tualetes, tostarp viena, kas piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Arī turpmāk tualetes apmeklētājiem būs pieejamas bez maksas, savukārt ziemā tās būs slēgtas.

Jāatgādina, ka oficiālā peldsezona Latvijā sākas 15. maijā un ilgst līdz 15. septembrim.

Šajā sezonā sabiedrisko kārtību un drošību uz ūdens abās Lielupes pludmalēs nodrošināja kopumā astoņi Pašvaldības policijas inspektori glābēji, katru dienu tur dežurējot no pulksten 10 līdz 22.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Demo attēls

Jauki. Man šajās peldvietās ir droši peldēt.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti