Pēc VUGD paziņojuma par atsevišķu posteņu slēgšanu apdrošinātāji ar bažām gaida ziemu

11 months ago 1116
ARTICLE AD BOX

Publiski VUGD vadītājs ģenerālis Oskars Āboliņš paudis, ka paredzēts apturēt mazāk noslogotu posteņu darbību. Tādējādi laiks, kas nepieciešams no izsaukuma brīža līdz ugunsgrēka dzēšanas uzsākšanai, visdrīzāk atsevišķos reģionos pieaugs, kas savukārt rada papildu satraukumu apdrošinātājiem.

"Šā gada apkopotā informācija liecina, ka atsevišķās īpašumu grupās jau tagad esam pārsnieguši vai pietuvojušies pagājušā gada kopējai negadījumu statistikai, lai gan ziema vēl nav sākusies un pašreiz laikapstākļi mūs lutina," paziņojumā medijiem norādīja LAA prezidents Jānis Abāšins.

VUGD statistika liecina, ka šā gada deviņos mēnešos noliktavas degušas 23 gadījumos, kas ir identisks apjoms šai kategorijai visa pērnā gada laikā. Satraukumu apdrošinātājiem rada arī ugunsgrēki būvobjektos. Arī ražošanas ēkas degušas samērā bieži – šogad 120 gadījumos laika posmā no janvāra līdz septembra beigām, bet pērn 122 gadījumos visa gada garumā.

Kopā pērn VUGD reģistrējis 6717 ugunsgrēkus, no kuriem aptuveni trešdaļa izcēlušies dažādās dzīvojamās un nedzīvojamās ēkās. Katru trešo ēku ugunsgrēku izraisījusi klienta īpašumā esoša nedroša elektroinstalācija vai bojātas elektroierīces, norādīja LAA.

"Jāņem vērā, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā un energoresursu cenu kāpuma arvien vairāk iedzīvotāju un uzņēmumu mainījuši savas apkures sistēmas, atsakoties no relatīvi drošākās gāzes vai elektrības apkures un izvēloties lētākas alternatīvas, piemēram, malkas vai granulu apkuri. Diemžēl cilvēki ne vienmēr tās pareizi ekspluatē un nodrošina to regulāru apkopi, tāpēc apdrošinātāji ir satraukušies ne vien par aukstā laika tuvošanos, kad ugunsnelaimju skaits mēdz būtiski palielināties, bet īpaši – par VUGD lēmumu īslaicīgi un periodiski uz laiku apturēt atsevišķu mazāk noslogoto posteņu darbību," norādīja Abāšins.

LAA aicina Iekšlietu ministriju un VUGD vēlreiz pārskatīt pieņemto lēmumu un meklēt citus risinājumus, neslēdzot dienesta posteņus vai darot to mazākā apjomā, nekā pašreiz plānots, vai atjaunojot posteņu darbību pēc iespējas ātrāk. Tāpat asociācija iesaka uzņēmējiem un privātpersonām pārbaudīt savu apkures sistēmu drošību, veicot visus nepieciešamos priekšdarbus, lai izvairītos no ugunsnelaimēm.

KONTEKSTS:

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) darbinieku trūkuma dēļ plāno īslaicīgi un periodiski uz laiku apturēt 18 mazāk noslogoto posteņu darbību. Posteņu darbību neapturēs vienlaicīgi, bet katra posteņa darbības apturēšanas biežums un ilgums būs atkarīgs no situācijas ar personāla nodrošinājumu.

Šie posteņi Kurzemē ir Rojas, Sabiles, Piltenes un Alsungas, Pierīgā – Bulduru un Baldones, Zemgalē – Jaunjelgavas, Neretas, Elejas, Aknīstes, Viesītes un Auces, Vidzemē – Cesvaines, Varakļānu, Mazsalacas un Strenču, Latgalē – Zilupes un Tilžas postenis.

Virknē apdzīvoto vietu pauž bažas par ugunsdrošību, apturot daļu VUGD posteņu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article