Pēc trim nesekmīgiem mēģinājumiem Jelgavas novada domei izdodas sanākt uz sēdi

1 month ago 244
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:27

Autori: Zane Ārmane (Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente)

Pēc trim nesekmīgiem mēģinājumiem Jelgavas novada domei izdodas sanākt uz sēdi

Šajā sēdē domniekiem bija jālemj par pilnvaru pārtraukšanu trim politiķiem – Aivars Naglis (Latvijas Zemnieku Savienība) pats no mandāta atteicās, jo nespēj šos pienākumus apvienot ar skolas direktora panākumiem, savukārt Andrim Ozoliņam (Latvijas Zaļā partija) un Gundaram Liepam (Nacionālā apvienība) deputāta mandātu bija plānots apturēt Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ.

Ozoliņš sertifikātu šorīt tomēr uzrādīja, tāpēc domniekiem bija jābalso tikai par Liepas atbrīvošanu. Balsojumā piedalījās arī no deputāta pienākumiem nule atbrīvotais Naglis, izraisot vairāku kolēģu sašutumu.

Naglis sēdē sacīja: "Es gribētu, es pat nezinu, atvainoties Tauriņas kundzei un Liepiņas kundzei, es tiešām neesmu domājis – piedalīties vai nepiedalīties. Vienkārši man teica, ka jāpiedalās. Ja jūs nevēlaties, lai es piedalītos, es taču varu atslēgties."

Savukārt domes deputāte Dina Tauriņa (Latvijas Reģionu apvienība) sacīja: "Jūs taču uzrakstījāt iesniegumu ar 2. decembri. Šodien ir desmitais."

Uz to Naglis atbildējis: "Es uzrakstīju, jā, bet, izlasot lēmumprojektu, tur bija rakstīts ar nākamo dienu. Tauriņas kundze, ja jūs tā vēlaties, es varu jūsu dēļ atslēgties no sēdes."

Savukārt deputāts Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība) pauda pārliecību, ka Liepas deputāta pilnvaru apturēšana ir prettiesiska. "Tie cilvēki, kas runāja par iepriekšējā laikā Jelgavas novadā [notikušajām] nelikumībām, par nepareizi pieņemtiem lēmumiem, diemžēl izrādās, ka viņi paši diezgan ātri savās interesēs maina šos lēmumus un pieņem tieši tādus pašus nelikumīgus lēmumus," viņš komentēja.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!") par nenotikušajām sēdēm komentēja: "Domes priekšsēdētājam sēdes ir jāvada un dome jāvada likumā noteiktā kārtībā, un šeit attiecībā uz priekšsēdētāju Ziedoni Cauni, kurš tik ilgi šajā pašvaldībā ir priekšsēdētājs, man ļoti liekas dīvaini, ka nepārzina pašvaldību likuma normas."

Tikmēr domes deputāts Uldis Ainārs ("Jaunā Vienotība") noraidīja apgalvojumus, ka daļa deputātu boikotē sēdes, taču atzina, ka starp apvienotajiem novadiem pastāv domstarpības par vairākiem jautājumiem, tajā skaitā par administratīvajām izmaksām Jelgavas novadā un sociālo atbalstu iedzīvotājiem.

Par notiekošo domē Latvijas Radio centās sazināties arī ar Ziedoni Cauni (Latvijas Zemnieku savienība), taču viņš aicinājumiem sniegt komentārus neatsaucās. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) viņa rakstisku paskaidrojumu par pašvaldības darbu gaida 20 darba dienu laikā.

KONTEKSTS:

Pēc apvienošanās vienā pašvaldībā attiecības starp kādreizējā Ozolnieku novada domniekiem un Jelgavas novada deputātiem nav saticīgas. Domniekiem grūti vienoties pat par sēžu apmeklēšanu. Situācijai Jelgavas novada domē uzmanību pievērsusi arī VARAM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article