Pavļuts: Visticamāk, Covid-19 saslimstības pīķis ir aiz muguras

2 months ago 450
ARTICLE AD BOX

Visticamāk, saslimstība vairs nepieaugs

Ministrs sacīja, ka visas pazīmes liecina par saslimstības pīķa pārsniegšanu, bet, tā kā pagājušajā nedēļā samazinājies veikto testu skaits, to nevar droši noteikt.

Aizvadītajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits saruka par 5,6%. Savukārt testu skaits - par 9,6%.

Pavļuts norādīja, ka nāves gadījumu skaits pieaudzis par 27,4%, kas ir vidēji 15 gadījumi dienā. Tomēr tas esot novērots arī citās valstīs, kad tiek sasniegts saslimstības pīķis vai arī tas ir aiz muguras.

Foto: Veselības ministrija

Slimnīcās situācija stabila; vairākās visas Covid-19 gultas aizņemtas

Veselības ministrijas sniegtā informācija valdības sēdē liecina, ka pašlaik Covid-19 gultu skaitu noslodze ir 76%, bet Covid-19 intensīvās terapijas noslodze – 65%. Covid-19 gultu noslodze ir nemainīga pret iepriekšējo nedēļu, bet nedēļas laikā arī par 3% palielinājies pārprofilēto Covid-19 gultu skaits – no 1230 uz 1263. Covid-19 pacienti papildus tiek ārstēti citu profilu nodaļās, kā arī specializētajās slimnīcās.

Pavļuts norādīja, ka pacientu ar smagu slimības gaitu pieaugums ir mazliet palielinājies - par 6,8%. Bet pozitīvi esot, ka nav liela pieauguma slimnīcās intensīvajā terapijā.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Jelgavas slimnīcā, Ludzas medicīnas centrā un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē ir aizņemti 100% gultu. Vairāk nekā 90% gultu aizņemts arī Stradiņa slimnīcā, Tukuma slimnīcā, kā arī slimnīcā "Ģintermuiža" un Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā. 

Vislielākā slimnīcu gultu noslodze ir Zemgales reģionā. Tur aizņemti 88% Covid-19 gultu. Rīgā aizņemti 80%, Vidzemē  – 71%, Kurzemē – 61% un Latgalē – 69%.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Pacienti ar blakusdiagnozi Covid-19 tiek stacionēti gan Covid-19 nodaļās, gan arī terapijas, ķirurģijas, ilglaicīgās aprūpes, pediatrijas, psihiatrijas un citos profilos. Visbiežāk pacienti ar blakusdiagnozi Covid-19 atrodas terapijas un ķirurģijas profila nodaļās.

Nedaudz samazinājies vienlaicīgi prombūtnē esošo un ar Covid-19 inficēto darbinieku skaits, kas pašlaik ir 1447 cilvēki. 21. februārī tika sasniegts līdz šim esošo darbinieku skaits Covid-19 dēļ, sasniedzot 1618. Tādējādi tika pārsniegts 2020. gada nogales augstākais rādītājs, kas bija 1455.

Klikšķināt, lai palielinātu:

Aizvadītās nedēļas laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie Covid-19 pacientiem samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām, bet slimnīcās nogādāto pacientu skaits ar Covid-19 diagnozi nedaudz pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus. Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis tika novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Ārkārtējā situācija Latvijā beidzās 28. februārī. No 1. marta mīkstināti ierobežojumi - veikalos neprasa Covid-19 sertifikātu, tiek atvērtas slēgtās nozares un atcelti darba laika ierobežojumi. Tāpat līdz 1. aprīlim atlikta iecere par Covid-19 sertifikāta derīguma termiņa ieviešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article