ARTICLE AD BOX
Kopā pašvaldībām sadalīti 29 664 eiro:
- Valmieras novada pašvaldībai –11124 eiro;
- Dobeles novada pašvaldībai – 7416 eiro;
- Rīgas pilsētas pašvaldībai – 3708 eiro;
- Jelgavas novada pašvaldībai –3708 eiro;
- Tukuma novada pašvaldībai – 3708 eiro.
Naudu izlietos dažādām lietām darbā ar bērniem, piemēram, papildu skolotāju, psihologu un citu speciālistu algošanai, kā arī transporta pārvadājumiem un dažādiem pasākumiem, lai uzlabotu bērnu dzīvi.
Vienlaikus Latvijas Pašvaldību savienības eksperte Kristīne Kinča valdības sēdē vērsa uzmanību, ka nākamajam gadam nav paredzēti līdzekļi vietvarām darbam ar bijušajiem "Naukšēnu" audzēkņiem.
atvijas Pašvaldību savienības eksperte Kristīne Kinča
"Es lūdzu Ministru kabineta sēdes protokollēmumā ielikt uzdevumu par 2023. gadu, lai saprastu, kā mēs spējam nodrošināt šiem bērniem, bijušajiem "Naukšēnu" audzēkņiem, palīdzību, kas saistīta ar sociālās uzvedības korekcijas programmas un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanu. Likvidējot "Naukšēnus", bērni palikuši bez koordinētas palīdzības. Tiešām aicinātu ietvert šo uzdevumu finansējuma vai konkrētu pakalpojumu sniegšanas formātā. Ar šiem bērniem ir jāstrādā!" sacīja Kinča.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns no "Konservatīvajiem" paskaidroja, ka slēgtajai "Naukšēnu" korekcijas iestādei paredzētais finansējums no nākamā gada pārdalīts Valsts probācijas dienestam. Tā pienākums būs darbs ar bērniem, kuriem piemēroti audzinoši pasākumi, un attiecīgos noteikumus vēl izstrādā.
KONTEKSTS:
Naukšēnu skola bija vienīgā Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esoša pāraudzināšanas iestāde, bērni tur tika ievietoti ar tiesas lēmumu. Pēc skandāla pērnruden, kad Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija skolā atklāja nepieļaujamu sodu sistēmu, tika atstādināta skolas vadība un notika centieni ieviest jaunu disciplinēšanas kārtību, tomēr ministrija drīz izlēma skolu likvidēt. Tomēr septiņiem bērniem skolā izciešamais termiņš vēl nav beidzies, dažiem tas iestiepjas vēl tālu nākamajā gadā.
Uzreiz pēc "Naukšēnu" likvidācijas bērni atgriezušies savās pašvaldībās. Taču viņu uzvedības problēmas ir tā samilzušas, ka daudzas pašvaldības ar tām netiek galā. Daļa bērnu turpina pastrādāt jaunus likumpārkāpumus, bet vienlaikus bijušie audzēkņi ir arī ļoti augstā riska grupā pašiem kļūt par noziegumu upuriem.
Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!
Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!