Par teju 750 000 eiro attīstīs līdzdalības budžeta informācijas sistēmu pašvaldībām

1 year ago 1049
ARTICLE AD BOX

Pašvaldību likums paredz vairāku iedzīvotāju līdzdalības instrumentu ieviešanu pašvaldībās, tostarp līdzdalības budžeta ieviešanu. Līdzdalības budžets kā brīvprātīga iniciatīva šobrīd tiek īstenots dažās pašvaldībās, piemēram, Rīgas un Jelgavas valstspilsētās, kā arī Gulbenes, Saldus, Jelgavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Valmieras un Smiltenes novados. Savukārt, sākot ar 2025. gada 1. janvāri, līdzdalības budžets jānodrošina visās pašvaldībās.  

Lai līdzdalības budžetu varētu īstenot visās pašvaldībās Latvijā, tiek veidots atbalsta rīks jeb līdzdalības budžeta informācijas sistēma, kas sniegs iespēju e-vidē visām pašvaldībām organizēt līdzdalības budžeta projektu ideju konkursus un iedzīvotājiem tajos piedalīties. 

Lai ieviestu atbalsta e-rīku pašvaldībām un vienlaikus efektīvi izmantotu jau esošās informācijas sistēmas, tiks pilnveidota jau šobrīd pašvaldību rīcībā esoša informācijas sistēma – Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēma (TAPIS), tādējādi sniedzot iespēju pašvaldību attīstības plānošanas speciālistiem īstenot attīstības plānošanas procesus vienuviet. 
Vienlaikus līdzdalības budžeta informācijas sistēmas publisko daļu ir iecerēts veidot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “Latvija.lv” e-pakalpojuma veidā.  

Šī sistēma iedzīvotājiem sniegs iespēju gan piedalīties līdzdalības budžeta iniciatīvā, iesniedzot projektu pieteikumus vai balsojot par citiem projektiem, gan aplūkot citus līdzdalības budžeta konkursos iesniegtos teritorijas attīstības projektu īstenošanas piemērus.   

Projekta kopējās izmaksas ir 749 070 eiro, tostarp Atveseļošanas fonda finansējums 630 000 eiro apmērā un valsts budžeta finansējums pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izmaksu segšanai 119 070 eiro apmērā. 

Ņemot vērā, ka līdzdalības budžeta informācijas sistēmas funkcionalitātei ir tieša ietekme uz visām pašvaldībām, informācijas sistēmas izstrādes un ieviešanas procesā tiks iesaistīti gan pašvaldību, gan biedrību un nodibinājumu pārstāvji, lai ieviestu labāko iespējamo risinājumu, kas nepieciešams pašvaldībām, norādīja VARAM.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra ir projekta sadarbības partneris un līdzatbildīgā institūcija projekta īstenošanā un plānoto darbību veikšanā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article