Par 20 dzīvniekiem palielināts šosezon pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms

1 year ago 1207
ARTICLE AD BOX

Tos atļauts medīt tikai tajos novados, no kuriem saņemta informācija par vilku nodarītajiem postījumiem.

2022. gadā VMD saņēmis ziņojumus par 79 apstiprinātiem vilku uzbrukumiem, kuros cietuši 497 mājlopi,  bet 2021. gadā tika reģistrēts 51 uzbrukums un cieta 182 mājlopi. 

Ņemot vērā vilku nodarīto postījumu pieaugumu un šajā medību sezonā iegūtos datus par vilku populāciju, VMD nolēmis palielināt 2022./2023. gada medību sezonā noteikto pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu par 20 dzīvniekiem – no 280 līdz 300 vilkiem. 

Papildu noteikto vilku nomedīšanas apjomu atļauts izmantot tikai to novadu teritorijās, no kurām VMD šajā medību sezonā līdz 2023. gada 30. janvārim ir saņēmis pārbaudāmu informāciju par vilku nodarītajiem postījumiem mājlopiem. Medīt vilkus atļauts Alūksnes, Augšdaugavas, Balvu, Cēsu, Dienvidkurzemes, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Madonas, Ropažu, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tukuma un Valmieras novados. Vilku medību sezona ilgs līdz noteiktā nomedīšanas apjoma izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. martam. 

Dienests atgādina, ka medniekam vilka nomedīšanas vietā jānofotografē vilka zobi tā, lai fotoattēla failā fiksētos nomedīšanas datums un nomedīšanas vietas GPS koordinātes. Šim nolūkam labi der "NoteCam" vai cita viedierīces lietotne, kas parāda datumu un GPS koordinātes uzņemtajā attēlā, norādīja VMD. Ne vēlāk kā nākamās darba dienas laikā uz e-pasta adresi [email protected] jānosūta: uzņemtais vilka zobu fotoattēls; informācija par nomedītā vilka dzimumu un vecumu (jaunāks par gadu, jauns, vidēja vecuma, vecs); nomedītāja mednieka apliecības numurs (vēlams arī vārds, uzvārds un telefona numurs). 

No brīža, kad līdz pieļaujamā vilku nomedīšanas apjoma izpildei atlikuši 10 dzīvnieki, vilku medības atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, saskaņojot tās ar attiecīgās virsmežniecības inženieri medību jautājumos. Tas nepieciešams, lai pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms netiktu pārsniegts.

Apkopojot šajā medību sezonā iegūtos datus, VMD secinājis, ka vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils, ar pieaugošu tendenci, tādēļ ir pieļaujama vilku nomedīšanas apjoma palielināšana. 

Dienests atgādina, ka vilku medību limits tiek noteikts, ievērojot pelēkā vilka sugas aizsardzības plāna nosacījumus, taču vienlaikus nepieciešams ņemt vērā arī lauku apvidu iedzīvotāju un lauksaimnieku intereses. Vilki aizvien biežāk uzbrūk mājlopiem un mājdzīvniekiem, nodarot finansiālus zaudējumus. Medības mazina zaudējumu risku, ko vilki nodara mājlopiem, ļauj lauku iedzīvotājiem justies drošāk un kopumā uzlabo sabiedrības spēju līdzāspastāvēt ar vilku populāciju, norādīja VMD.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas atrodas zemkopības ministra padotībā. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. VMD misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article