Ozolnieku iedzīvotājiem neērtības rada nepabeigtie būvdarbi četrās ielās

9 months ago 964
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:27

Autori: Vidzemes televīzija

Pa Pavasara ielu Ozolniekos automašīnas brauc ļoti lēni un uzmanīgi, jo kopš ziemas iestāšanās iela ar nepabeigtajiem remontdarbiem kļuvusi teju par slazdu autovadītājiem.

"Man tagad jāved malka, bet es ar busu nevaru iegriezties," pastāstīja Pavasara ielas iedzīvotājs Andris.

Foto: ReTV

Pēdējo dienu atkusnis gan darījis savu. Apmale un tam blakus esošā bedre nu ir pamanāmas. Kā skaidro Andris, pirms atkušņa kaut kas esot arī šķūrēts, bet pirms tam māju saimniekiem katrs viesis bija jāsagaida, rādot, kā piebraukt, nesabojājot auto.

"Precīzi tagad pamērīju un iznāk, ka tā brauktuve ir 4,5 metri, tur divi vieglie knapi var izmainīties, tas ir tad, kad būs pilnvērtīga brauktuve. Tagad nav variantu vispār," skaidroja Pavasara ielas iedzīvotājs Valdis.

Būvnieki norāda, ka pēc līguma nosacījumiem tehniskā pārtraukuma laikā apstrādi ar pretslīdes materiālu un sniega tīrīšanu veic pašvaldība. Tomēr atzina, ka četrās no 22 šajā projektā iesaistītajām ielām ziema atnākusi negaidot.

"Praktiski pāris ielās ir šķembu virskārta jāizbūvē un asfalta seguma kārtas. Kaut vai mēs divas nedēļas turējām asfaltklājēju, kas bija atgādāts šurp. Turējām, cerējām, ka būs pozitīva gaisa temperatūra, bet cerības nepiepildījās. Risks reizēm attaisnojās, reizēm ne. Šis gads ir tāds īpašs, kad sniegs uzrādās drusku ātrāk nekā citus gadus," skaidroja SIA "Binders" asfaltēšanas nodaļas vadītājs Gatis Skurba.

Pret it kā negaidīto tehnisko pārtraukumu pasūtītājam iebildumu neesot, jo iela ir izbraucama un, viņuprāt, iedzīvotājiem tiekot nodrošināta piekļuve īpašumiem.

Tikmēr iedzīvotāji uzskata, ka grūtības būs ne tikai šoziem, bet arī pēc projekta pabeigšanas. "Un te vēl taisīs bruģi... Es ziemā te vispār neizbraukšu. Bija normāla iela, nē, sacēla nez kur, varētu domāt, ka cauri purvam tā iela iet," pauda Pavasara ielas iedzīvotājs Andris.

Foto: ReTV

"Šo projektu mēs saņēmām tad, kad tas jau bija izprojektēts. Manuprāt, tas tika projektēts ap 2016.–2018. gadu. Nu, īstenojam atbilstoši būvprojektam," sacīja Jelgavas novada pašvaldības infrastruktūras projektu vadītāja Anita Skubiļina.

Sešu miljonu eiro vērtā projektā par Kohēzijas fonda naudu 22 ielās tiek izbūvētā ūdens apgādes un kanalizācijas tīkli, bet ar aizņēmumu Valsts kasē sakārtots ielu segums, apgaismojums.

Projektu uzsāka Ozolnieku novads, bet pēc novadu reformas turpina Jelgavas novads. Lai gan projekta īstenošana sākta gadu vēlāk, nekā plānots, pagaidām neesot pamata bažām, ka varētu savlaicīgi neizpildīt Eiropas nosacījumus. Būvdarbi atsākšoties pavasarī, bet lietot izbūvētos tīklus iedzīvotāji varēšot, kad iela būs nodota ekspluatācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article