NBS nogādājuši pirmos Covid-19 antigēnu testus deviņām pašvaldībām

1 month ago 211
ARTICLE AD BOX

NBS Covid-19 antigēnu testus nodevuši atbildīgajiem reģionālajiem koordinatoriem Aizkraukles, Carnikavas, Jelgavas, Jēkabpils, Liepājas, Limbažu, Līvānu, Ogres un Salaspils novadu pašvaldību Civilās aizsardzības komisijās, kas tālāk nodrošinās testu piegādes savā atbildības teritorijā esošajām izglītības iestādēm, sociālās aprūpes centriem un citām valsts iestādēm.

AM atkārtoti aicina visas izglītības iestādes savlaicīgi sazināties ar saviem atbildīgajiem reģionālajiem apgādes koordinatoriem, lai vienotos par antigēnu testu saņemšanu. 

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ir izstrādājuši plānu, lai izglītības iestādēm visā Latvijā piegādātu Covid-19 antigēnu testus līdz 17. decembrim. Pamatojoties uz skolēnu skaitu, testi skolām tiks piegādāti tādā apjomā, lai to daudzums būtu pietiekams turpmākajām četrām nedēļām. Vienlaikus testi tiks izdalīti arī visiem sociālās aprūpes centriem un pārējām valsts iestādēm, taču apgādes procesā izglītības iestādes tiks nodrošinātas prioritārā kārtībā.

Pēc tam, kad uzņēmums "Ekspress laboratorija" atzina, ka nespēs piecu dienu laikā piegādāt četrus miljonus Covid-19 antigēna testu, Aizsardzības ministrija šo piegādi uzticēja nākamajam pretendentam – SIA "Brief". Līguma summa ir 4,1 miljons eiro bez PVN.

SIA "Brief", kuram līdz 10. decembrim bija jāpiegādā Covid-19 antigēnu paštestu krava, paziņojis par kavēšanos un kravas piegādāšanu 14. decembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article