Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

1 year ago 1186
ARTICLE AD BOX

Ints Ķuzis dzimis 1962. gada 4. maijā Tukumā, kur arī sāka savu karjeru policijā teju 40 gadu garumā, ieņemot vairākus augstus amatus un sniedzot būtisku ieguldījumu Valsts policijas attīstībā un Latvijas sabiedrības drošībā.

Ķuzis dienesta gaitas uzsāka 1982. gadā kā Jelgavas rajona iekšlietu daļas milicis un faktiski jau savas karjeras sākumā, 1996. gadā, kļuva par Tukuma rajona policijas daļas priekšnieku. Savukārt no 1999. gada ieņēmis vairākus vadošus amatus Rīgas pilsētas Galvenajā policijas pārvaldē, vadot gan Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldi, gan pašu Rīgas policijas pārvaldi. 

Laikā no 2011. gada līdz 2020. gadam bija Valsts policijas priekšnieks, kļūstot par ilggadēju iestādes vadītāju. Šajā laikā pārvarēti gan izaicinājumi, gan likti pamati Valsts policijas attīstībā un nākotnes veidošanā, norādīja policijā.

Dienesta laikā Ķuzis saņēmis 37 apbalvojumus, tostarp 2011. gadā par nopelniem Latvijas labā saņēmis Viestura ordeni (1. šķira) un iecelts par Ordeņa lielkrusta komandieri. 2009. gadā Ķuzim piešķirta policijas ģenerāļa dienesta pakāpe.

"Iespējams, jums dzīvot atlicis vien pāris mēnešus." Tādu slēdzienu pērn septembrī no ārstiem izdzirdēja Ints Ķuzis. Viņš nesen bija kļuvis par Rīgas domes deputātu, taču darba vietā bija jādodas uz slimnīcu. "Esmu pieradis visu uztvert kā faktu, bez emocijām," sarunā Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" pēcāk atzina ģenerālis Ķuzis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article