Latvijas pirmā prezidenta dzimšanas dienā Jelgavā izveido prezidentu ozolu skvēru

6 months ago 943
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:21

Autori: Vidzemes televīzija

Atzīmējot Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 163. gadskārtu, pie viņa pieminekļa visas dienas garumā gulst ziedi, ko atnesušas ne vien amatpersonas, bet arī jelgavnieki, skolēni un skolotāji.

Skolotāja Ilze Klāva: "Pirmkārt jau mēs domājam par mūsu valsti un par to, ko mēs atstāsim saviem jaunajiem cilvēkiem."

Skolotājs Miks Vilnis: "Tas, ka pirmais Valsts prezidents nāk no mūsu puses, man šķiet, dod jauniešiem tādu potenciālu un izpratni, ka viņiem arī ir iespēja  sasniegt valsts augstākās amatpersonas stāvokli.''

Jelgavnieki var lepoties un iedvesmoties ne vien no tā, ka pirmais prezidents nācis no Zemgales sirds, bet arī ar viņa atstātajām pēdām Jelgavā.

"Godinot jāņa Čakstes sabiedriskos darbus, ir pieminams 1892. gads, kad šeit izdeva avīzi, kas aizstāvēja zemnieku tiesības. Un, protams, mums jāpiemin 4. Vispārējie dziesmu un deju svētki jeb kā toreiz sauca – Dziesmu un mūzikas svētki, kuri, pateicoties Jānim Čakstem, noritēja Jelgavā," stāstīja Jelgavas reģionālā tūrisma informācijas centra  vadītāja Dace Kaņepone.

Šodien gan bija vairāki iemesli svinībām. Šogad aprit 100 gadi, kopš izveidota Valsts prezidenta institūcija un Satversme, tāpēc svinīgajā jubilejas pasākumā ieradušies arī eksprezidenti, lai Zemgales sirdī kopīgi izveidotu prezidentu skvēru.

"Mēs šodien iestādīsim šeit kociņus par godu katram no bijušajiem Valsts prezidentiem, un šeit radīsies telpa, kurā mēs varēsim pārdomāt mūsu Satversmes simts gadu gājumu," vērtēja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Katras prezidentūras laikam par godu eksprezidents vai kāds no viņa dzimtas pārstāvjiem iestādīja ozolu, kura augstums varētu sasniegt 15 metrus. Pirmo ozolu, kas iezīmē laika posmu no 1922. līdz 1927. gadam, stādīja Jāņa Čakstes mazmazmeita.

"Ozols ir spēks, gudrība, garš mūžs. Es domāju, ka tas ir ļoti piemēroti mūsu prezidentiem. Atcerēsimies viņus un turēsim godā," aicināja Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste.

Jaunajā skvērā turpmāk augs desmit ozoli – tieši tik daudz, cik Latvijai  bijuši prezidenti, kuru mērķis un uzdevums ir sargāt un kopt Jāņa Čakstes ieliktos brīvības un demokrātijas pamatus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article