Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Var pieteikties par novērotāju Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Ritma Gaidamoviča
No šodienas, 2. maija, līdz 20. maijam, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties projektā «Brīvprātīgie novērotāji» un sekot līdzi Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisei 25. maijā un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirkņos. Par novērotāju var kļūt iedzīvotāji, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu.

CVK Sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Līva Laizāne informē, ka par novērotāju var kļūt Latvijas iedzīvotājs, kurš līdz 25. maijam būs sasniedzis vismaz 16 gadu vecumu. Lai iegūtu brīvprātīgā vēlēšanu novērotāja statusu, jāapgūst CVK interaktīvais mācību kurss. Kurss būs pieejams elektroniskā formātā, un nepieciešamais laiks tā apguvei būs aptuveni viena stunda. Mācību kursa noslēgumā jāizpilda neliels tests (16 jautājumi) un jāaizpilda brīvprātīgā novērotāja reģistrācijas pieteikums, izvēloties vēlēšanu iecirkni, kurā vēlas novērot vēlēšanas.

Mācību kurss, tests un reģistrācijas pieteikums būs pieejams CVK mājaslapā www.cvk.lv tuvākajās dienās. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Pēc šo nosacījumu izpildes uz novērotāja reģistrācijas pieteikumā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta CVK brīvprātīgā vēlēšanu novērotāja pilnvara.

Pilnvara būs sagatavota elektroniski un būs derīga bez paraksta. Tā jāizdrukā un vēlēšanu iecirknī jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību).

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti