Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Valsts prezidenta amatā stājies Egils Levits

www.jelgavasvestnesis.lv
Jaunais Valsts prezidents Egils Levits, uzņemoties amata pienākumus, šorīt Saeimas ārkārtas sēdē nodeva svinīgo solījumu.

«Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas,» svinīgo solījumu deva E.Levits. Savā pirmajā Saeimā pēc stāšanās amatā E.Levits norādīja uz nepieciešamību turpināt veidot modernu un ilgtspējīgu valsti, izpildot uzdevumu nākamajām paaudzēm nodot labāku Latviju. Levits akcentēja, ka tāpat svarīgi darbības virzieni ir veicināt solidaritāti, piederību Latvijai un Eiropai.

Pēc svinīgā solījuma došanas, E.Levits to parakstīja un nodeva glabāšanā Valsts arhīvā. Pasākuma gaitā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece svinīgā ceremonijā Valsts prezidentam pasniedza valsts augstākos apbalvojumus, ko viņš saņēma saskaņā ar Valsts apbalvojuma likumu.

Jaunievēlētā Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas pasākumi turpinās visas dienas garumā – pēc svinīgā solījuma došanas un apbalvojumu saņemšanas, prezidents un viņa sieva Andra Levita nolika ziedus pie pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa, vēlāk Valsts prezidents teica uzrunu pie Brīvības pieminekļa un piedalījās svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā. Dienas turpinājumā Valsts prezidents Raimonds Vējonis pie Rīgas pils simboliski nodeva Rīgas pils atslēgas E.Levitam. Savukārt pirmās darba dienas noslēgumā Latvijas Nacionālā bibliotēkā notiks sarīkojums par godu Valsts prezidenta E.Levita inaugurācijai.

Foto: prezident.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti