Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Viegls vējš, 1.8 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Valsts policija aiztur vīrieti, kurš uz ārzemēm centies pārsūtīt kara laika munīciju

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts policija (VP) aizturēja «melno arheologu», kurš, izmantojot tiešsaistes interneta veikalu, bez attiecīgas atļaujas ārvalstu iedzīvotājiem pa pastu sūtīja kara laika munīciju, spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas. Pateicoties drošības sistēmām, sūtījumi izņemti jau pasta šķirošanas kompleksā, tā arī nesasniedzot adresātu. Kopumā kratīšanas laikā atsavināts vairāk nekā 150 spridzināšanas mehānismu, vairāk nekā 50 mīnu un to sastāvdaļu, 60 granātu un to korpusu, ieroču sastāvdaļas un munīcija, informē VP pārstāve Gita Gžibovska.

Šāgada sākumā VP Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) lidostas «Rīga» iecirknī tika saņemta informācija par personu, kura, iespējams, pārsūta kara laika munīciju, spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas bez attiecīgas atļaujas saņemšanas. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1972. gadā dzimis Latvijas iedzīvotājs atkārtoti sūtījis Pirmā un Otrā pasaules kara laika spridzekļus iespējamiem pircējiem ārpus Latvijas. G.Gžibovska, ka persona šos priekšmetus bija ievietojusi kādā starptautiskā tiešsaistes interneta veikalā. Vīrietis tās sapakotā veidā nogādājis nelielās pasta nodaļās, norādot, ka paciņās atrodas kas cits. Vēlāk, kad sūtījumi nogādāti pasta šķirošanas kompleksā, ar rentgena ierīcēm konstatēts, ka tajos, iespējams, atrodas sprādzienbīstami priekšmeti. Līdz ar to pakas izņemtas un galamērķos nav nogādātas. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis pēc šādas shēmas rīkojies vairāku gadu garumā.

Pagājušonedēļ VP RRP lidostas «Rīga» iecirkņa darbinieki sadarbībā ar VP pretterorisma vienību «Omega», VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes un VP RRP Jūrmalas iecirkņa likumsargiem ieradās aizdomās turētās personas dzīvesvietā Jūrmalā, lai veiktu kratīšanu. Kratīšanas laikā vīrieša privātmājas otrajā stāvā, piebūvē un garāžā tika atrasts liels daudzums Pirmā un Otrā pasaules kara laika spridzināšanas ietaišu un to sastāvdaļu. Minēto priekšmetu pārbaudei tika piesaistīti VP Kriminālistikas pārvaldes eksperti un Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizācijas speciālisti. 

Par šī nozieguma izdarīšanu kratīšanas laikā tika aizturēts aizdomās turētais 1972. gadā dzimušais vīrietis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. VP rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turētais vīrietis nodarbojies ar «melno arheoloģiju», taču precīzas vietas, kur viņš izracis šos priekšmetus, vēl tiek skaidrotas.  

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma. Par šādiem pārkāpumiem soda ar brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzekļi – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā un aizliegums izbraukt no valsts. 

Foto: VP

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru