Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Uzlabos drošību pierobežā

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas gaitā, kas tiek īstenota sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu, pierobežu pašvaldībās tiks uzlabota drošība – uzstādītas papildu videokameras, iegādāta ugunsdzēsēju automašīna un bezpilota lidaparāts ugunsgrēku uzraudzībai, kā arī notiks dienestu un iedzīvotāju apmācības par reaģēšanu bīstamās situācijās.

Viens no pārrobežu projekta pamata uzdevumiem, uzlabojot drošību, ir infrastruktūras attīstīšana. Proti, projektā iesaistītajās pašvaldībās tiks uzstādītas un ar stacionārajām sistēmām sasaistītas 87 videokameras, uzlabota ceļu satiksmes drošība – uzstādīts informatīvs ekrāns par automašīnu ātrumu –, kā arī ugunsdzēsēju kapacitātes stiprināšanai tiks iegādāta papildu automašīna un bezpilota lidaparāts ugunsgrēku uzraudzībai, norāda Zemgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Ieviņš.

Tāpat paredzēts, ka projektā 20 mēnešu laikā tiks noslēgtas vienošanās starp iesaistītajām pārrobežu pašvaldībām par sadarbību sabiedriskās drošības jautājumos. Piemēram, Latvijā un Lietuvā plānotas kopējas apmācības par otras valsts likumiem un institūciju atbildību sabiedriskās drošības jomā. Tiks organizētas arī piecas vietējās apmācības, kurās tiks uzlabota dienestu reaģēšanas spēja dzīvībai bīstamās situācijās. Savukārt vietējiem iedzīvotājiem tiks organizētas izglītojošas kampaņas par drošību un risku novēršanu, kā arī tiks izstrādāts buklets par svarīgākajiem aspektiem, kas drošības jautājumos jāievēro, dodoties uz kaimiņvalsti – attiecīgi latviešiem uz Lietuvu un lietuviešiem uz Latviju.

Drošības uzlabošana pierobežu pašvaldībās notiek Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam gaitā.

Foto: wikimedia.com

Viedokļi

Pievienot komentāru