Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Svētdiena, 2019. gada 16. JūnijsVārda dienu svin: Justīne, Juta

Šogad noteiktas vairākas izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka šogad stājas spēkā vairāki nodokļu reformas nosacījumi mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem.

VID pārstāve Evita Teice-Mamaja stāsta, ka, lai uzņēmums arī turpmāk varētu saglabāt mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu, tajā strādājošie darbinieki drīkst būt tikai viena mikrouzņēmuma darbinieki. Ja tomēr uzņēmumā strādājošais darbinieks vienlaicīgi tiks nodarbināts arī citos mikrouzņēmumos, tad šiem mikrouzņēmumiem papildus 15 procentu mikrouzņēmuma likmei jāpieskaita divi procentpunkti par katru šādu darbinieku.

Savukārt, no 2020. gada šāds uzņēmums zaudēs mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu un tam būs jāizvēlas cits nodokļu nomaksas režīms.

Par darbinieka nodarbinātību citā mikrouzņēmumā darba devējs var pārliecināties, pajautājot par to pašam darbiniekam. Savukārt, par to, vai darbinieka cits darba devējs arī ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs, iespējams pārliecināties VID mājaslapas sadaļā «VID publiskojamo datu bāze/Mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji».

Lai mikrouzņēmuma īpašnieks būtu informēts par to, vai un kuri viņa darbinieki ir vienlaikus nodarbināti arī citos mikrouzņēmumos, VID jau 2018. gada 6. februārī par to nosūtīja vēstuli Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) katram mikrouzņēmuma īpašniekam. Pērn VID arī vairs nereģistrēja mikrouzņēmuma darbinieku kā darba ņēmēju mikrouzņēmumā, ja tas ir nodarbināts citā mikrouzņēmumā.

VID arī atgādina, ka maksimālais mikrouzņēmumu gada apgrozījums var būt 40 000 eiro gadā. Savukārt tiem nodokļu maksātājiem, kuru apgrozījums 2018. vai 2019. gadā ir lielāks par 40 000 eiro, taču nepārsniedz 52 000 eiro, likums paredz īpašus pārejas noteikumus. Proti, 2018. un 2019. gadā šādi mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji ir tiesīgi nepiemērot 20 procentu mikrouzņēmumu nodokļa likmi apgrozījuma ierobežojuma pārsniegumam virs 40 000 eiro, ja to apgrozījums 2017. gadā vai 2016. gadā pārsniedza 40 000 eiro.

Plašāka informācija par izmaiņām mikrouzņēmumu nodokļa piemērošanā pieejama VID mājaslapā. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinājums zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties pirmo tēmu «Nodokļi», konsultēties klātienē ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī uzdot savu jautājumu VID mājaslapas sadaļā «Kontakti/Uzdot jautājumu VID».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru