Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no Z
Ceturdiena, 2019. gada 18. JūlijsVārda dienu svin: Rozālija, Roze

Sāk izsūtīt paziņojumus par Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sākusi izsūtīt paziņojumus par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Ar šiem paziņojumiem vēlētāji tiks informēti par EP vēlēšanu dienu, vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso, kārtas numuru iecirkņa vēlētāju sarakstā un iecirkņa darba laiku. Plānots, ka šādas vēstules pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā vēlētāji saņems tuvāko divu nedēļu laikā.

Centrālajā vēlēšanu komisijā informē, ka paziņojumi tiks nosūtīti visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuriem ir spēkā esoša dzīvesvietas deklarācija kādā no Latvijas pašvaldībām. Kopumā vēlētājiem paredzēts izsūtīt 1 388 858  vēstules. Ja tuvāko divu nedēļu laikā vēlētājs paziņojumu nesaņems, savs vēlēšanu iecirknis būs jānoskaidro pašam. To var izdarīt arī šobrīd, tiešsaistē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā. Tāpat noskaidrot iecirkni, kurā jābalso, iespējams, zvanot pa Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks – darba dienās no pulksten 8 līdz 20, bet 24. un 25. maijā – no pulksten 7 līdz 24. 

Ja pašvaldības sākotnēji piešķirtais vēlēšanu iecirknis nav ērts balsošanai, līdz 7. maijam, iecirkni iespējams mainīt uz jebkuru citu vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs. Iecirkni var nomainīt elektroniski. Lai nomainītu iecirkni elektroniski, ir nepieciešams autentificēties, izmantojot droša elektroniskā paraksta viedkarti vai personas apliecību (eID), vai internetbankas autentifikācijas līdzekli. Tāpat pieteikumu par iecirkņa maiņu no šodienas var iesniegt arī klātienē jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Mainot iecirkni klātienē, jāuzrāda pase vai personas apliecība.

EP vēlēšanas Latvijā notiks 25. maijā. Vēlēšanu iecirkņi balsošanai būs atvērti no pulksten 7 līdz 20. EP vēlēšanās visās ES dalībvalstīs vēlētāju uzskaitei lieto Vēlētāju reģistru, kas nozīmē, ka katrs balsstiesīgais pilsonis ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā, kurā jābalso vēlēšanās. Citā iecirknī balsot nevar.

21., 22. un 23. maijā visos Latvijas vēlēšanu iecirkņos dažas stundas dienā būs iespēja nobalsot iepriekš. Balsošanas dokuments Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir pase vai personas apliecība (eID). Vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, šajās vēlēšanās vēlētāja apliecība nebūs nepieciešama.

Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo ārvalstīs, EP vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu vai kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem. Gan balsošanai pa pastu, gan balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas iepriekš. Vairāk par šo iespēju var uzzināt CVK mājaslapā. 

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir arī citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā. Lai izmantotu balsstiesības Latvijā, šiem vēlētājiem jāiesniedz pieteikums Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz 25. aprīlim.

Foto: cvk.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti