Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

«Sadales tīkls» no 1. janvāra samazina sadales pakalpojumu tarifus

www.jelgavasvestnesis.lv
Lai nodrošinātu pārskatāmu un prognozējamu darbības vidi elektroenerģijas lietotājiem, AS «Sadales tīkls» no 2020. gada 1. janvāra samazina sadales sistēmas pakalpojumu tarifus nākamajiem pieciem gadiem – līdz 2024. gadam ieskaitot. Elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi, ko 27. novembrī apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), paredz samazinātu diferencēto tarifu mainīgo komponenti – maksu par elektroenerģijas sadalīšanu, samazinot to par vidēji astoņiem procentiem.

Atbilstoši grozījumiem Elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā, AS «Sadales tīkls» oktobrī sagatavoja tarifu projektu, samazinot tarifu mainīgo komponenti par vidēji astoņiem procentiem. Komponente par pieslēguma maksas nodrošināšanu (fiksētā maksa) paliek nemainīga. Sadales pakalpojumu tarifi tādējādi samazinās vidēji par 5,5 procentiem.

Piemēram, mājsaimniecībai ar vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumu un elektroenerģijas patēriņu 100 kilovatstundas mēnesī, elektrības rēķinā maksa par elektroenerģijas sadalīšanu samazināsies par sešiem procentiem. Savukārt, ja mājsaimniecībai, kura apkurē izmanto siltumsūkni, ir trīs fāžu un 25 ampēru elektrības pieslēgums un elektroenerģijas patēriņš mēnesī ir 1000 kilovatstundas, rēķins samazināsies par septiņiem procentiem. Savukārt, metālapstrādes uzņēmumam, kuram elektrotīkla pieslēgums ir vidējā sprieguma elektrotīklā ar jaudu 750 kilovati un mēnesī tiek patērētas 90 megavatstundas, rēķins mēnesī samazināsies par 6,9 procentiem.

AS «Sadales tīkls» valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons stāsta: «Šis risinājums ir elektrifikāciju stimulējošs solis, jo atbilstoši SPRK pieņemtajam lēmumam, visiem klientiem tiek samazināta mainīgā komponente, kas veicinās elektroenerģijas patēriņu, lai pozitīvi ietekmētu gan valsts ekonomikas izaugsmi, gan infrastruktūras noslogošanu. Vienlaicīgi, mēs saprotam, ka tarifam jābūt konkurētspējīgam starp Baltijas valstīm. Sevišķi tas attiecas uz lielajiem ražotājiem, kuriem jautājums par to, kur izvietot savas rūpnīcas, ir lielā mērā atkarīgs arī no elektroenerģijas izmaksām. Tarifi, ko mēs piedāvājam lieliem, energoietilpīgiem uzņēmumiem, ir pievilcīgāki nekā citās Baltijas valstīs. Ceram, ka šis solis vēl vairāk stimulēs Latvijas ekonomikas attīstību.»

Lielākie ieguvēji no tarifu mainīgās komponentes samazinājuma būs tie elektroenerģijas lietotāji, kuri elektrotīkla pieslēguma jaudu izmanto efektīvi, tas ir, patērē atbilstoši uzstādītajai jaudai, to maksimāli noslogojot, kā arī klienti, kuriem elektroenerģijas patēriņš ir nakts laikā un ir izvēlēts S3 tarifa plāns, informē AS «Sadales tīkls».

Klientu rēķinos sadales sistēmas pakalpojums veido aptuveni vienu trešdaļu izmaksu, ko sastāda gan sadales sistēmas operatora izmaksas, gan aptuveni 25 procentu apmērā – arī neatkarīgā pārvades operatora AS «Augstsprieguma tīkls» pakalpojuma izmaksas, kas nav mainījušās. Klienti tarifu izmaiņas redzēs janvāra elektroenerģijas rēķinā, ko saņems februārī.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Janqus attēls

Maz jau ir, bet vismaz kaut kas samazinās.

Pievienot komentāru