Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

«Rafiņi» papildinājuši Bauskas Motormuzeja ekspozīciju

www.jelgavasvestnesis.lv
Dodoties baudīt zelta rudeni, vērts piestāt Rīgas Motormuzeja filiālē Bauskā – tur seno spēkratu ekspozīciju papildinājuši seši Latvijas autobūves vēstures flagmaņa «RAF» spēkrati.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Rolands Rumba informē, ka ekspozīcijai dots nosaukums «Daudzveidīgais «RAF»» un tā ļauj ieskatīties leģendārās Rīgas Autobusu fabrikas (RAF) neredzamajā pusē. Kopumā ekspozīcijā ir skatāmi seši interesanti «RAF» spēkrati. Piemēram, 1994. gadā ražots speciāla furgona – autoveikala eksperimentālais paraugs, rūpnīcā 1970. gados izgatavotā piekabe vasarnīca, kā arī pēdējais «RAF» izstrādātais mikroautobusu modelis «Stils». «Kā viens no ekspozīcijas vērtīgākajiem jaunieguvumiem jāizceļ 1991. gadā «RAF» eksperimentālajā cehā izgatavotais mikroautobuss ar angļu dizaina akcentu «RAF 1», kas zināms arī kā «RAF-ROKSANA»,» stāsta CSDD pārstāvis.  

Viņš min, ka «RAF-ROKSANA» ārējo izskatu un virsbūves konstrukciju izstrādāja «RAF» dizaineri un konstruktori. Mašīnas virsbūves aprīkošana ar motoru un pārējiem agregātiem tika veikta «RAF» Rīgas eksperimentālajā cehā. Pēc tam mašīnu aizsūtīja uz Lielbritāniju, jo prototipa pabeigšanai bija piesaistīta automobiļu projektēšanas  firma «International Automotive Design» (IAD). Sadarbojoties ar «RAF» konstruktoriem, firma dažu mēnešu laikā izveidoja salona aprīkojumu, kā arī pabeidza virsbūves apdari un krāsošanu. Auto nosaukums nāca no britu firmas IAD, jo tā šo projektu kodētā versijā sauca par «Project Roxanne».

Bauskas Motormuzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 18. Sīkāka informācija pieejama mājaslapā: www.motormuzejs.lv.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti