Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Policija atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) atgādina, ka, dedzinot kūlu, var aizdegties dzīvojamās un saimniecības ēkas, meža platības – neapdomīgas rīcības dēļ, nelaime var piemeklēt gan pašus dedzinātājus, gan arī pavisam nevainīgus cilvēkus.

VP pārstāve Ieva Sietniece norāda, ka, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179. panta 4. daļu, par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var uzlikt naudas sodu 280–700 eiro apmērā. Kriminālatbildība iestājās, ja, dedzinot kūlu, aizdegusies kāda ēka, radot lielus zaudējumus vai, ja ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks.        

Krimināllikuma 185. panta 2. daļa paredz, ka par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai, ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti