Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no D-DA
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Plāno vienkāršot universālo pasta pakalpojumu

www.jelgavasvestnesis.lv
Ar mērķi atvieglot un uzlabot pakalpojuma sniegšanu atbilstoši mūsdienu prasībām, «Latvijas Pasts» plāno vienkāršot universālo pasta pakalpojumu. Jaunā pieeja paredz no līdzšinējiem 240 dažādiem pamata tarifiem pāriet uz vienkāršotu sistēmu, kurā jebkura sūtījuma cenu ietekmētu tikai trīs faktori: sūtījuma svars, tas, vai sūtījums ir ierakstīts vai apdrošināts, un ģeogrāfiskā zona, uz kuru sūtījums jānogādā. Paredzams, ka jaunie tarifi varētu stāties spēkā 2019. gada otrajā pusē, informē «Latvijas Pasta» pārstāve Gundega Vārpa.

«Universālā pasta pakalpojuma tarifi un to struktūra Latvijā nav mainīti vairāk nekā desmit gadu. Tarifi ir novecojuši, ļoti sarežģīti un neatbilst ne vietējai, ne starptautiskajai tirgus situācijai un mūsdienu patēriņa paradumiem. Pēdējos gados esam strādājuši pie pakalpojumu optimizācijas, produktivitātes celšanas un digitalizācijas. Pienācis laiks mainīt arī tarifu struktūru, lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu – atvieglota tarifu administrēšana ļaus nodrošināt ātrākas piegādes un ievērojami uzlabot apkalpošanas ātrumu,» uzsver «Latvijas Pasta» valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Plānotās tarifu izmaiņas skars tikai regulēto tirgus segmentu, izņemot abonēto preses izdevumu piegādes tarifus. Veidojot jauno universālā pasta pakalpojuma tarifu sistēmu, ņemti vērā tādi faktori kā iedzīvotāju skaita samazināšanās, digitalizācija un interneta pieejamība, kas nozīmē tādu pasta pakalpojumu kā vēstuļu korespondence apjoma kritumu un attiecīgi – dārgākas piegādes izmaksas. Tikpat būtiski pakalpojumu sniegšanu ietekmē dažādu izmaksu pieaugums – pēdējos desmit gados kopš patlaban spēkā esošo universālā pasta pakalpojuma tarifu apstiprināšanas 2008. gadā dārgāka kļuvusi gan degviela, gan preces un pakalpojumi, augušas arī darbaspēka izmaksas.

Jaunās tarifu sistēmas projekts paredz atteikties no sūtījumu iedalījuma divās klasēs – A un B, saglabājot tikai prioritāras piegādes sūtījumus, tādējādi uzlabojot piegādes ātrumu, kā arī paredzot apkalpošanas ātruma uzlabošanu pasta pakalpojumu sniegšanas vietās, jo pasta operatoru darbs kļūs vienkāršāks.

«Latvijas Pasts» ilgtermiņā paredz gan vienkāršot universālā pasta pakalpojuma grozu un tarifus, gan sniegt klientiem kvalitatīvākus pakalpojumus un pārskatīt darbinieku atalgojuma sistēmu. To plānots īstenot 2020. gadā, kad būs apkopoti pirmie jauno tarifu finanšu rezultāti.

Ar «Latvijas Pasta» tarifu projektu varēs iepazīties ŠEIT.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti