Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Piedāvā sarunu ciklu vecākiem, kuri ģimenē uzņem bērnunama bērnus

www.jelgavasvestnesis.lv
Atbalsta programmas «Plecs» gaitā interesentiem ir iespēja apmeklēt bezmaksas sarunu ciklu par to, ar ko jāsaskaras ģimenēm, uzņemot bērnunama bērnu ar kādu saslimšanu. Sarunu ciklā uzmanība tiks vērsta uz bērniem uzstādītajām medicīniskajām diagnozēm un to, ko tas nozīmē bērna aprūpē ikdienā.

Organizatori informē, ka sarunu ciklā tiks runāts par medicīniska rakstura jautājumiem, kuri rodas katrai ģimenei, gatavojoties uzņemt bērnu no bērnunama. Sarunas tiek veidotas ar mērķi kliedēt bažas un aizspriedumus par dažādām saslimšanām. «Redzam, ka šobrīd bērnunamos dzīvo brīnišķīgi, dzīvespriecīgi bērni, taču viņiem uzstādītās diagnozes biedē potenciālos vecākus. Bieži ģimenes, izdzirdot, ka bērnam ir HIV vai C hepatīts, nobīstas, nemaz neiepazīstoties ar pašu bērniņu,» saka «Pleca» vadītāja Līva Fomrate, atzīstot, ka biežākais iemesls tam, ka šādi bērni netiek uzņemti ģimenē, ir tieši informācijas trūkums vai maldīgi pieņēmumi par konkrētu saslimšanu vai diagnozi.

Aprīlī «Plecs» organizēs bezmaksas sarunu ciklu, kurā pieredzējuši speciālisti stāstīs par dažādu saslimšanu izpausmēm, bērna vajadzībām un rūpēm ikdienā. Sarunas palīdzēs vecākiem būt labāk informētiem par dažādām medicīniskām diagnozēm un to nozīmi ikdienas rūpēs, kā arī stiprinās ģimeņu psiholoģisko sagatavotību, pirms vecāki pieņem bērnu ģimenē. Lai izvērstāk spētu runāt par dažādām tēmām, sarunu cikls tiks dalīts vairākās tikšanās reizēs. Sarunu cikla nodarbības notiks «Pleca» telpās Senču ielā 4 Rīgā.

Pirmā saruna notiks 10. aprīlī pulksten 18, un tās tēma ir «Infekciju slimības» (padziļināta saruna par HIV un B un C hepatītu), kuru vadīs daktere Valentīna Sitkare – pediatre, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra «Latvijas Infektoloģijas centrs» Infektoloģijas poliklīnikas ārste. 18. aprīlī pulksten 18 notiks saruna par tēmu «Garīgās saslimšanas» (padziļināta saruna par garīgām saslimšanām un bērnu attīstības problēmām, autisma un garīgas atpalicības pazīmēm). To vadīs dakteris Ņikita Bezborodovs – bērnu psihiatrs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs. Bet 25. aprīlī pulksten 18 sarunas tēma būs «Psiholoģiskā sagatavotība» (padziļināta saruna, kā būt psiholoģiski noturīgam, uzņemot ģimenē bērniņu ar garīgām saslimšanām, un kā runāt ar bērnu un apkārtējiem cilvēkiem par bērna diagnozēm). Sarunu vadīs psiholoģe Inese Bordāne – pieredzējusi Sociālo pakalpojumu aģentūras speciāliste.

Vecākiem, kuri vēlas piedalīties sarunu ciklā, lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29119938 vai rakstot pa e-pastu info@plecs.lv.

Foto: aifs.gov.au

Viedokļi

Pievienot komentāru