Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Pēc pieprasījuma atmaksā veiktās veselības apdrošināšanas iemaksas

www.jelgavasvestnesis.lv
Saeima pieņēma grozījumus likumā, kas paredz līdz šā gada 1. jūlijam atlikt valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu dalīšanu divos «grozos» – šobrīd 30 valsts iedzīvotāji ir izmantojuši iespēju atgūt naudu par veiktajām brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksām.

Kopumā NVD ir saņēmis brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas vairāk nekā 805 tūkstošu eiro apmērā – tās veikuši vairāk nekā 5000 iedzīvotāju. «Līdz šim esam saņēmuši ap 180 zvaniem ar jautājumiem par brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksu atgūšanu. Šajā gadījumā mēs skaidrojam, ka medicīnas pakalpojumu dalīšana divos «grozos» ir atlikta un iedzīvotājiem ir divas opcijas – lūgt atmaksāt veiktās iemaksas, vēršoties NVD ar iesniegumu, vai nogaidīt. Jebkurā gadījumā iedzīvotājam, lai viņš no 1. jūlija varētu saņemt pilno medicīnas pakalpojumu apjomu, būs jāveic brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas,» norāda NVD pārstāve Evija Štālberga. Vienlaikus viņa papildina, ka paralēli iesniegumiem par naudas atmaksu, turpinās arī brīvprātīgo iemaksu veikšana.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka iedzīvotāji, kuri nestrādā vispārējā nodokļu režīmā un kurus automātiski neapdrošina valsts, varēja brīvprātīgi veikt veselības apdrošināšanas iemaksas, lai no 1. janvāra saņemtu pilnu medicīnas pakalpojumu grozu. Šajā gadījumā iemaksas kopumā par diviem gadiem bija jāveic 206,40 eiro apmērā. Tomēr dienu pirms veselības aprūpes pakalpojumu «grozu» ieviešanas sistēmā notika tehniskas kļūmes, kā rezultātā pieņemts lēmums līdz šā gada 1. jūlijam atlikt valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu dalīšanu divos «grozos» un līdz minētajam termiņam ārstniecības iestādēs nepārbaudīt pacientu apdrošināšanas statusu, turpinot sniegt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru