Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Noskaidros gada labāko sociālo darbinieku

www.jelgavasvestnesis.lv
Valstī izsludināts konkurss «Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2017», kura gaitā iedzīvotāji aicināti izvirzīt, viņuprāt, godprātīgāko un profesionālāko sociālo darbinieku, kas ikdienā sniedz nozīmīgu atbalstu iedzīvotājiem. Balsošana ilgs līdz 15. februārim.

Labklājības ministrijas (LM) rīkotā konkursa mērķis ir apzināt un pateikt paldies tiem sociālajiem darbiniekiem, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, palīdzot iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā, informē LM pārstāvis Egils Zariņš. Pretendenti tiks vērtēti četrās nominācijās: «Labākais iedzīvotāju izvirzītais sociālā dienesta sociālais darbinieks Latvijā», «Labākais iedzīvotāju izvirzītais nevalstiskā sektora sociālais darbinieks Latvijā», «Labākais darba devēja izvirzītais sociālās institūcijas vadītājs Latvijā», kā arī «Labākais darba devēja izvirzītais sociālais darbinieks Latvijā».

Būtiski uzsvērt, ka iedzīvotāji un darba devēji, piesakot kandidātu nominācijai, pildīs dažādas anketas. Viena anketa tiešsaistē paredzēta aizpildīšanai par iedzīvotāju izvirzīto kandidātu, savukārt otra – par darba devēju izvirzīto kandidātu. Jāpiebilst, ka saturiski anketās ir vienādi vērtēšanas kritēriji. Kandidāts ar vislielāko punktu skaitu neatkarīgi no nominācijas tiks atzīts par labāko sociālo darbinieku Latvijā 2017. gadā.

Konkursā tiks vērtēts pretendenta ieguldījums sociālā darba prakses attīstībā, starpprofesionālā un starpinstitucionālā sadarbība, praksē pielietotās inovatīvās darba metodes, kā arī ieguldījums profesijas attīstībā. Jāpiebilst, ka pretendentiem uz labākā sociālā darbinieka titulu valstī ir jābūt Latvijā strādājošam sociālajam darbiniekam, kuram ir atbilstoša izglītība un vismaz trīs gadu pieredze sociālā darba jomā.

Tāpat jāuzsver, ka gadījumā, ja iedzīvotāji vai darba devēji kandidātam piešķirs maksimālo punktu skaitu katrā anketas jautājumā, tā netiks vērtēta. E.Zariņš skaidro, ka tas, iespējams, varētu liecināt par aizpildītāja neobjektivitāti.

Konkursu LM rīko sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju.

Žūrija anketas izskatīs un lēmumu pieņems līdz 16. martam.

Foto: www.cppe.ac.uk

Viedokļi

Pievienot komentāru