Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

No vardarbības cietušie varēs saņemt bezmaksas konsultācijas pa tālruni

www.jelgavasvestnesis.lv
Rīt, 12. jūnijā, Latvijā notiks akcija «Pajautā juristam», kuras gaitā augsti kvalificēti juristi sniegs bezmaksas konsultācijas pa tālruni cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Juridiskās konsultācijas būs iespējams saņemt laikā no pulksten 9 līdz 18, zvanot pa atbalsta tālruni cietušajiem 116006, informē biedrības «Skalbes» direktore Zane Avotiņa.

Konsultēties ar juristiem varēs par šādām tēmām: vardarbība ģimenē, pagaidu aizsardzības pret vardarbību nodrošināšana vardarbībā cietušajiem tiesā un ar policijas starpniecību, ģimenes tiesību jautājumi.

«Aicinām ikvienu, kas saskāries ar vardarbību, izmantot iespēju un bez maksas konsultēties ar juristiem. Tā ir iespēja cilvēkiem, kas cietuši vai joprojām cieš no jebkāda veida vardarbības, gūt informāciju par konkrētām darbībām, ko var veikt, lai pārtrauktu vardarbību un pasargātu sevi no atkārtotas pakļaušanas tai,» uzsver klīniskā psiholoģe atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem konsultante Jana Macuka.

«Pirmais solis uz risinājumu ir saprast, ka vardarbībai nav jābūt attiecību sastāvdaļai. Jāsaprot, ka šādās attiecībās ir iesaistīti ne tikai varmāka un upuris, bet arī līdzcilvēki – tostarp bērni. Un neviens nezina, kādas sekas netiešā vardarbība atstās uz bērniem, viņu spēju dzīvē izveidot veselīgas attiecības un stipru ģimeni, kas ir katras sabiedrības vitāla šūniņa. Tikai tad, kad cilvēks to saprot, viņš ir gatavs smagajam darbam – kļūt brīvam no vardarbības atkarības,» tā zvērināta advokāte Linda Reisa.

Uz iedzīvotāju zvaniem rīt atbildēs un padomus sniegs seši pieredzējuši juristi: zvērināts advokāts Aldis Blumbergs (konsultāciju laiks – no pulksten 9 līdz 12), zvērināta advokāte Karīna Landmesere (konsultāciju laiks – no pulksten 9 līdz 12), zvērināta advokāte Linda Reisa (konsultāciju laiks – no pulksten 12 līdz 15), zvērināta advokāte Inga Lauce (konsultāciju laiks – no pulksten 12 līdz 15), zvērināta advokāte Petra Janule (konsultāciju laiks – no pulksten 15 līdz 18), kā arī zvērināta advokāte Agne Upīte (konsultāciju laiks – no pulksten 15 līdz 18).

Akcija tiek īstenota Latvijas Republikas Labklājības ministrijas un Eiropas Savienības programmas «Tiesības, vienlīdzība un pilsonība» līdzfinansētā projekta «Izpratnes veidošanas kampaņa par nulles toleranci attiecībā uz vardarbību pret sievietēm «Vardarbībai patīk klusums»» gaitā. Plašāk par akciju – www.cietusajiem.lv.

Foto: techdonut.co.uk

Viedokļi

Pievienot komentāru