Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Nākamgad tiks pārcelta viena darba diena

www.jelgavasvestnesis.lv
Nākamgad, 2020. gadā, 22. jūnija darba dienu, kas iekrīt pirmdienā starp svētdienu 21. jūniju un svētku dienu 23. jūniju no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, ir pārcelta uz sestdienu, 2020. gada 13. jūniju. Līdz ar to Jāņos valstī būs piecas brīvdienas, informē Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Rīkojuma projekts «Par darba dienas pārcelšanu 2020. gadā» šodien, 9. jūlijā, pieņemts valdības sēdē.  

Darba likumā noteikts: ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un brīvdienu, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Rīkojums par šādu darba dienas pārcelšanu nākamajā gadā ir jāizdod ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1. jūlijam.

Saskaņā ar likumu ja darbinieks pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā. Darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu.

E.Zariņš norāda, ka darba dienu pārcelšana tiek īstenota jau daudzus gadus un kļuvusi par tradīciju, ko sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi. Pārceļot darba dienu, tiek nodrošināta nedēļas darba laika nepārtrauktība tajā nedēļā, no kuras tā tiek pārcelta, savukārt iedzīvotājiem ir nodrošināts lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas, kuras tie varēs izmantot pēc sava ieskata.

2020. gada 22. jūnijs ir vienīgā darba diena, kura tiks pārcelta nākamajā gadā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

 

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja nez attēls

ka tad bus jastrada 22junijsuz 26.tatumu vai 27 kautka ta .

Pievienot komentāru