Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Līdz gada beigām atmaksās veiktās brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas

www.jelgavasvestnesis.lv
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka iedzīvotājiem, kuri līdz šā gada 1. jūlijam ir veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, līdz šā gada 31. decembrim tiks pakāpeniski nodrošināta to atmaksa.

21. jūnijā spēkā stājušās izmaiņas Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz saglabāt tiesības visiem iedzīvotājiem līdz 2021. gadam saņemt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā neatkarīgi no veiktajām veselības apdrošināšanas iemaksām, inrofmē NVD pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

Iedzīvotājiem, kuri veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ar bankas pārskaitījumu, atmaksa tiks veikta automātiski – uz bankas kontu, no kura veikts maksājums. Savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši klātienē, piemēram, kādā no Latvijas Pasta nodaļām, NVD Klientu apkalpošanas centrā, jāvēršas ar iesniegumu NVD, norādot savu konta numuru, uz kuru veikt atmaksu.

Iesniegumu atmaksas saņemšanai var iesniegt klātienē, aizpildot iesnieguma veidlapu vai iesniedzot iesniegumu brīvā formā. Personīgi to iespējams iesniegt jebkurā no NVD Klientu apkalpošanas centriem, tostarp, NVD Zemgales nodaļā Zemgales prospektā 3, Jelgavā. Iesniegumu iespējams iesūtīt arī pa pastu uz adresi Cēsu ielā 31/k3, Rīgā, LV-1012 vai elektroniski pa e-pastu nvd@vmnvd.gov.lv. Iesūtot iesniegumu elektroniski, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Iesniegumu var iesniegt arī portālā Latvija.lv, izmantojot portāla piedāvāto e-pakalpojumu «Iesniegums iestādei».

Jautājumos par brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksas kārtību NVD aicina iedzīvotājus sazināties ar NVD Klientu apkalpošanas centra speciālistiem, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 1234.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru