Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Pirmdiena, 2019. gada 17. JūnijsVārda dienu svin: Artūrs, Artis

«Latvijas Pasts» šogad plāno izdot 25 pastmarkas un vienu pastmarku bloku

www.jelgavasvestnesis.lv
VAS «Latvijas Pasts» 2019. gadā paredzējusi izdot 25 pastmarkas un vienu pastmarku bloku ar kopējo tirāžu vairāk nekā seši miljoni eksemplāru. Jaunās pastmarkas būs iekļautas gan jau pazīstamās sērijās, gan arī veidotas kā īpaši oriģinālizdevumi. Divas pastmarkas šogad taps sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju «Mammamuntetiem.lv». Trīs pastmarku izdevumi plānoti pašlīmējošā formā, savukārt viena pastmarka – ar unikālu neregulāras formas dizainu, kāds pirmoreiz tika radīts pērn par godu Latvijas simtgadei.

«Latvijas Pasta» pārstāve Vineta Danielsone informē, ka pirmās 2019. gada pastmarkas tiks izdotas jau šomēnes – 18. janvārī – un būs tradicionālās Latvijas novadu un pilsētu ģerboņu sērijas standarta pastmarkas, uz kurām tiks attēloti Tukuma, Aizputes un Rucavas novada ģerboņi. Starp jau populārām sērijām, ko šogad papildinās jaunas pastmarkas, jāmin «Izcilie latviešu mākslinieki» – ar gleznotājam Johanam (Jānim) Valteram veltītu pastmarku, Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti, Latvijas bākas un Latvijas arhitektūra – par tēmu «Ūdenstorņi».

Šogad tiks izdotas arī visas Eiropas vienotās sērijas pastmarkas – šogad ar ornitoloģijas motīviem – un pastmarku sērijas Latvijas autobūves vēsture turpinājums sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju. Pastmarkas tiks veltītas arī Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei, rakstnieka, publicista un apgaismības ideju popularizētāja Garlība Merķeļa dzimšanas atceres 250. gadadienai un mākslinieka Riharda Zariņa 150. jubilejai.

Pirmoreiz «Latvijas Pasts» emitēs pastmarkas, sadarbojoties ar Latvijas vecāku organizāciju «Mammamuntetiem.lv» – tās būs divas pastmarkas, no kurām viena tiks izdota, godinot Mātes dienas, bet otra – Tēva dienas tradīciju.

Trīs 2019. gada filatēlijas izdevumi plānoti pašlīmējošā formātā – sērijas Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi jaunumi, Vasaras saulgriežu tematikas pastmarka Līgo vainags un Ziemassvētku sērijas pastmarkas. Turklāt Līgo vainags tiks veidota neregulāras formas dizainā, un tās būs otrā «Latvijas Pasta» izdotā neregulāras formas pastmarka – pirmo šāda veida pastmarku Latvijas kartes kontūrā «Latvijas Pasts» izdeva 2018. gadā par godu valsts simtgadei.

Jāpiebilst, ka 2018. gadā Latvijas Pasts izdeva 26 pastmarkas un trīs pastmarku blokus, to kopējai tirāžai sasniedzot 6,6 miljonus eksemplāru. Visas 2018. gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot ŠEIT.

Foto: publicitātes

 

Viedokļi

Pievienot komentāru