Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Iedzīvotāji veic veselības apdrošināšanas iemaksas

www.jelgavasvestnesis.lv
No šī gada 1. septembra iedzīvotāji var brīvprātīgi veikt veselības apdrošināšanas iemaksas – Nacionālajā veselības dienestā (NVD) norāda, ka pirmajā septembra nedēļā iemaksas ir veikuši jau 193 iedzīvotāji vairāk nekā 22 tūkstošu eiro apmērā. Noskaidrot savu apdrošināšanas statusu un to, vai nepieciešams veikt brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, iespējams arī tiešsaistes testā.

Līdz ar to, ka no septembra iespējams veikt iemaksas, NVD piedāvā aizpildīt tiešsaistes testu vietnē www.apdrosinaties.lv, lai noskaidrotu savu apdrošināšanas statusu un to, vai šobrīd nepieciešams veikt brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas. Līdz šim tests ir aizpildīts vairāk nekā 11 tūkstoši reižu.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka valsts veselības apdrošināšanas iemaksas veikšana ir brīvprātīga un attiecas uz tām personām, kuras valstī nav apdrošinātas automātiski, piemēram, neveic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā vai neietilpst kādā no sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām (pensionāri, bērni, personas, kurām noteikta I vai II grupas invaliditāte, reģistrēti bezdarbnieki, skolēni un pilna laika programmās studējošie un citi), norāda Veselības ministrijas pārstāve Evija Štālberga.

Apdrošinātie iedzīvotāji no 2019. gada 1. janvāra būs tiesīgi saņemt valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pilno «grozu», bet visiem iedzīvotājiem – neatkarīgi no apdrošināšanas statusa – tiks nodrošināti pamata «groza» pakalpojumi. Tie ir ģimenes ārsta prakses pakalpojumi, valstī noteiktās profilaktiskās pārbaudes, neatliekamā medicīniskā palīdzība, grūtnieču aprūpe, kompensējamie medikamenti  noteiktām diagnožu grupām, kā arī dalība valsts prioritārajās programmās.

Apdrošināšanas maksa šogad noteikta viena procenta apmērā no minimālās mēnešalgas jeb 51,6 eiro gadā, nākamgad tā būs trīs procenti no minimālās mēnešalgas jeb 154,8 eiro gadā, savukārt 2020. gadā – pieci procenti no minimālās mēnešalgas jeb 258 eiro gadā. Iedzīvotājs pēc izvēles iemaksas var veikt sev ērtā veidā – par 2018. gadu maksājot šogad, bet par 2019. gadu, piemēram, janvāra sākumā vai arī maksājot vienlaicīgi par abiem gadiem vienā maksājuma reizē. Jāpiebilst, ka aptuveni 40 procenti iedzīvotāju veselības apdrošināšanas iemaksas jau veikuši ne tikai par šo, bet jau arī par 2019. gadu.

Veikt valsts apdrošināšanas iemaksu varēs valsts kasē – tiešsaistē elektroniski «E-veselības» sistēmā, veicot maksājumu ar pārskaitījumu, vai norēķinoties ar maksājuma karti Nacionālajā veselības dienestā (NVD), vai veicot pārskaitījumu, piemēram, bankā vai pasta nodaļā. Maksājuma rekvizīti un norādes maksājuma uzdevumam pieejamas NVD interneta vietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā «Valsts veselības apdrošināšana».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru