Meklēšanas forma

Apmācies 16 °C Vēja vēsma, 1.2 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 26. JūnijsVārda dienu svin: Ausma, Inguna, Ingūna, Inguns, Ausmis

Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalīsies 16 partijas un partiju apvienības

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēgusies deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana – 25. maija Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām Latvijā pieteikti 16 partiju un partiju apvienību deputātu kandidātu saraksti, informē Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Sešpadsmit kandidātu sarakstos kopā pieteikti 246 deputātu kandidāti. Trīspadsmit kandidātu sarakstos iekļauts lielākais iespējamais deputātu kandidātu skaits – 16, divos sarakstos ir 15 kandidāti, bet vienā sarakstā – astoņi deputātu kandidāti. Salīdzinājumam: 2014. gada EP vēlēšanām tika pieteikti 14 deputātu kandidātu saraksti, kuros kopumā bija 170 deputātu kandidāti.

CVK apkopotā informācija liecina, ka divas trešdaļas jeb 69,5 procenti deputātu kandidātu ir vīrieši, bet 30,5 procenti – sievietes. Deputātu kandidātu vidējais vecums ir 48,8 gadi. Vecākajam deputātu kandidātam ir 80 gadi, bet jaunākajam – 22 gadi. Visvairāk EP parlamenta deputātu kandidātu ir vecumā no 51 līdz 60 gadiem – 27,6 procenti. 88,6 procentiem EP deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, bet 11,4 procentiem – vidējā izglītība.

Puse deputātu kandidātu jeb 52,8 procenti kā savu dzīvesvietu norādījuši Rīgu. Savukārt pieciem kandidātiem ir citu valstu pilsonība. Divi kandidāti ir arī ASV pilsoņi, vienam kandidātam ir Kanādas pilsonība un vēl diviem kandidātiem – Spānijas un Vācijas pilsonība.

Ar visiem EP vēlēšanām iesniegtajiem deputātu kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties CVK EP vēlēšanu vietnē https://epv2019.cvk.lv. No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Foto: CVK

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti