Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Barikāžu dalībniekiem izsniegs apliecības

Anastasija Miteniece
Šodien Ministru kabinets atbalstīja un pieņēma lēmumu no valsts budžeta līdzekļiem piešķirt 67 521 eiro barikāžu dalībnieku biedrībai, lai apmaksātu 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu apliecību izgatavošanu un izsniegšanu, informē Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele. Šobrīd tiek lēsts, ka apliecības sāks izsniegt jūnijā.

 

No 1. janvāra stājies spēkā likums, kas paredz piešķirt īpašu statusu 1991. gada barikāžu dalībniekiem. Likums paredz, ka šajā statusā esošajām personām pašvaldība ir tiesīga noteikt sociālās garantijas, piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā. Lai šo palīdzību saņemtu, vajadzēs uzrādīt 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu dokumentu – apliecību. Paredzēts, ka apliecību personām izsniegs 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība.

Likumā noteikts, ka persona var iegūt 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu un ir tiesīga saņemt barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu apliecību, ja ir saņēmusi valsts apbalvojumu «1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme» vai Pateicības rakstu par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvārī un augustā.    

Apliecības tiks izsniegtas Rīgā, Krāmu ielā 3, iepriekš piesakoties pa tālruni 67213525 vai e-pastu barikazu.muzejs@gmail.com. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), valsts apbalvojuma vai Pateicības raksta apliecības oriģināls vai kopija un fotogrāfija. Jautājumu gadījumā, tostarp par attālinātu apliecības saņemšanu, interesenti aicināti sazināties ar biedrību pa norādīto tālruni vai e-pastu.

Saskaņā ar barikāžu dalībnieku biedrības sniegto informāciju, valsts apbalvojums «1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīme» piešķirts vairāk nekā 31 tūkstotim  cilvēku. 

Foto: vitber.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti