Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Atsevišķu valstu adresātiem paredzama sūtījumu piegādes kavēšanās

www.jelgavasvestnesis.lv
Decembris pasta nozarei visā pasaulē ir gada noslogotākais mēnesis, jo apstrādāto sūtījumu apjoms palielinās vairākkārt. Lai pa pastu nosūtītie svētku apsveikumi un dāvanas savus adresātus sasniegtu savlaicīgi, atsevišķu valstu pasta uzņēmumi izziņojuši termiņus, līdz kuriem pasta un eksprespasta sūtījumiem jābūt piegādātiem šajās valstīs, lai adresāti tos pagūtu saņemt līdz Ziemassvētkiem, informē VAS «Latvijas pasts».

Līdz šim brīdim attiecīgu informāciju Pasaules Pasta savienībai ir sniegušas Amerikas Savienotās Valstis (ASV), Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) un Kostarika. ASV vēstuļu un sīkpaku sūtījumiem jābūt nogādātiem 7. decembrī, savukārt eksprespasta sūtījumiem – 19. decembrī; AAE vēstuļu un sīkpaku sūtījumiem jābūt 18. decembrī, bet eksprespasta sūtījumiem – 19. decembrī; savukārt Kostarikā vēstulēm un sīkpakām jāatrodas 13. decembrī, bet eksprespasta sūtījumiem – 18. decembrī.

Minēto valstu pasta uzņēmumi norādījuši, ka, pasta sūtījumus šajās valstīs saņemot pēc uzskaitītajiem datumiem, iespējama to piegādes kavēšanās adresātiem līdz Ziemassvētkiem.

«Latvijas pasts» aicina svētku apsveikumu un dāvanu nosūtīšanu neatlikt uz pēdējo brīdi. Plānojot to nosūtīšanu, jāņem vērā vairāki būtiski nosacījumi: rēķinot sūtījuma piegādes laiku, jāpievērš uzmanība attālumam līdz adresāta valstij, uz sūtījuma jābūt norādītai precīzai un korektai adresei un sūtījums jāapmaksā ar attiecīgas nominālvērtības pastmarkām. Šogad pēdējais sūtījumu piegādes datums pirms Ziemassvētkiem ir 23. decembris, bet pirms gadumijas – 30. decembris. 

Foto: pasts.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru