Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Aicina domāt par ugunsdrošību

www.jelgavasvestnesis.lv
Pēdējo sešu dienu laikā nelielās, bet traģiskās ugunsnelaimēs Latvijā dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) norāda, ka daļu no traģiskajām ugunsnelaimēm varēja iepriekš novērst, ja vien tiktu savlaicīgi ievērotas ugunsdrošības prasības.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka šogad kopumā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 59 cilvēki, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 11 cilvēki. Vairumā gadījumu ugunsnelaimes bija saistītas ar cilvēku neapdomību, piemēram, neuzmanīgu smēķēšanu telpās, neapdomīgu sveču dedzināšanu, bojātu apkures ierīču lietošanu vai degtspējīgu priekšmetu novietošanu pie krāsns.

VUGD uzsver – lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas, ikdienā ievērojot ugunsdrošības prasības. Būtiski laicīgi iztīrīt dūmvadus un pārbaudīt apkures ierīču stāvokli. Pie apkures ierīcēm kategoriski aizliegts nenovietot viegli degtspējīgus priekšmetus, turklāt jāatceras vienmēr aiztaisīt ciet krāsns durtiņas. Gatavojot ēdienu, to nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Tāpat svarīgi nelielot bojātas elektroierīces un nesmēķēt telpās.

Drošības nolūkos VUGD aicina mājās uzstādīt dūmu detektoru, kas laikus brīdinātu par izcēlušos ugunsgrēku.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru