Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Adventes laikā nedrīkst aizmirst par drošību!

www.jelgavasvestnesis.lv
Adventes laikā mājas un dzīvokļus, kā arī uzņēmumu skatlogus rotā adventes vainagi, un svētku noskaņas radīšanai tiek iedegtas sveces. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka ik gadu šajā laikā no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces izceļas vairāki ugunsgrēki. Sagaidot pirmo adventes svētdienu, VUGD atgādina vairākus drošības padomus, lai no svecītes neizceltos liela nelaime.

Pagājušajā gadā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 26 ugunsgrēkus, kuri, visticamāk, izcēlās adventes vainagā vai Ziemassvētku eglītē degošas sveces dēļ, vai arī ugunsgrēks izcēlies no bez uzraudzības atstātām degošām svecēm. Šogad līdz novembra beigām reģistrēti jau 11 šādi ugunsgrēki, kas, visticamāk, izcēlušies bez uzraudzības atstātu sveču dēļ. Ik gadu šādos ugunsgrēkos cieš cilvēki – pērn cieta trīs cilvēki, bet šogad – viens.

Kas jāņem vērā, lai nerastos nelaime? Lielākoties adventes vainagi sastāv no degtspējīgiem materiāliem, un tie, līdzīgi kā telpās novietotas Ziemassvētku eglītes, viegli aizdegas. Tādēļ ir rūpīgi jāpārdomā, kur un kā droši novietot adventes vainagu, eglīti un citus Ziemassvētku rotājumus, kā arī nedrīkst bez uzraudzības atstāt degošas sveces.

Ja tiek izmantots klasisks adventes vainags, tad tajā ir jāievieto stabili un nedegoši sveču turētāji, un tikai uz tiem var likt svecītes. Sveci nekad nedrīkst novietot blakus audumiem, mēbelēm vai aizkariem un nedrīkst to atstāt vietā, kur viegli var piekļūt mazi bērni un mājdzīvnieki. Vislabāk to novietot uz stabilas un nedegošas virsmas.

Tāpat VUGD aicina atcerēties, ka sveces un vainagus nevar novietot uz televizoriem, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem vai blakus stiklam, jo karstuma ietekmē tas var saplīst. «Neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi un, dodoties prom vai pirms gulētiešanas, pārliecinieties, ka sveces ir nodzēstas!» atgādina VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Kas jāņem vērā, uzstādot elektriskās virtenes? Gadījumā, ja svētku dekorācijām, piemēram, Ziemassvētku egles vai mājas rotāšanai izvēlaties elektriskos rotājumus/virtenes, būtiski pirms to lietošanas rūpīgi izlasīt instrukciju un aplūkot marķējumu uz iepakojuma. «Ja ieraudzīsiet mājiņas apzīmējumu ar angļu valodas paskaidrojumu «for outdoor use», tad šis rotājums būs piemērots eglītes greznošanai laukā,» skaidro VUGD, uzsverot: iekštelpām paredzētās virtenes nedrīkst lietot ārpus mājas, jo spuldzītes neizturēs gaisa temperatūru. Tāpat būtiski pārbaudīt, vai elektrisko spuldzīšu virtenes nav bojātas.

Ja tomēr nelaime ir notikusi un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, jāzvana pa tālruni 112.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru