Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

13. Saeima šodien aizvada pirmo sēdi

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien 13. Saeima sanāk uz pirmo sēdi. Saskaņā ar Satversmē noteikto, jaunievēlētās Saeimas pirmo sēdi atklāj un līdz 13. Saeimas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada 12. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, informē Saeimas Preses dienests.

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē ievēlē balsu skaitītājus, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Tās locekļi komisijas sēdē pārbauda vēlēšanu materiālus un sūdzības par vēlēšanām, ja tādas iesniegtas Centrālajā vēlēšanu komisijā. Komisija sagatavo ziņojumu Saeimai par deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Tad deputāta amata kandidāti, kas ievēlēti 13. Saeimā, dod svinīgu solījumu un apliecina to ar savu parakstu. Pēc svinīgā solījuma došanas Saeima balso par lēmuma projektu par 13. Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm ievēlē Saeimas Prezidiju – Saeimas priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru.

Saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likumu līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uzskatāms, ka Ministru kabinets ir atkāpies, tādēļ sēdi noslēdz ar valdības paziņojumu par savu pilnvaru nolikšanu. Līdzšinējā valdība turpinās pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam.

Jāpiebilst, ka, saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi, jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra mēneša pirmajā otrdienā, kad arī beidzas iepriekšējās Saeimas pilnvaras.

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti