Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

103 personām pasniedz valsts augstākos apbalvojumus

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts prezidents Raimonds Vējonis 3. maijā Rīgas pilī pasniedza augstākos Latvijas valsts apbalvojumus. 49 personas vakar saņēma Triju Zvaigžņu ordeni, 11 personas – Viestura ordeni, bet 43 personām piešķirts Atzinības krusts.

Valsts prezidenta mājaslapā teikts, ka augstākie valsts apbalvojumi pasniegti personām gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību.

«Visus apbalvotos vieno izcila tēvijas mīlestība un pašaizliedzīgs darbs Latvijas labā. Apbalvojums, ko katrs no apbalvotajiem saņem par savu devumu, ir augstākais mūsu valsts cieņas apliecinājums darbam Latvijā un Latvijai. Tādēļ visu šo personu kopā un katras atsevišķais ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms,» norādīts Valsts prezidenta mājaslapā.

Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēji

Viestura ordeņa saņēmēji

Atzinības krusta saņēmēji

Jāpiebilst, ka šogad aprit 95 gadi, kopš nodibināts Triju Zvaigžņu ordenis. 1924. gada 25. martā pirmais Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja Likumu par Triju Zvaigžņu ordeni. Tas bija pirmais Latvijas Republikas civilais ordenis, visaugstākais valsts apbalvojums, atzinības un piederības zīme. Ar Triju Zvaigžņu ordeni un tā goda zīmi var apbalvot fiziskas personas, militārpersonas un ārvalstu fiziskas personas, ārvalstu vadītājus un ārvalstu valdību vadītājus, starptautisku organizāciju vadītājus, ārvalstu vēstniekus un citas ārvalstu amatpersonas.

Triju Zvaigžņu ordenis ir iedibināts ar devīzi «Per aspera ad astra» – «Caur ērkšķiem uz zvaigznēm». Pirmie Triju Zvaigžņu ordeņi – I šķira – tika piešķirti 1925. gada 24. februārī ordeņa iedibinātājiem Jānim Čakstem un Zigfrīdam Annai Meierovicam. Trīs dienas vēlāk Triju Zvaigžņu ordeni saņēma Kārlis Ulmanis un Rainis.

1938. gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi ordeņi – Viestura ordenis un Atzinības krusts.

Pēc Latvijas valsts neatkarības nostiprināšanas augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – atjaunoja 1994. gadā, Viestura ordeni un Atzinības krustu – 2004. gadā.

Foto: www.president.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti