Latvijā atbalstu Ukrainai pauž cilvēki no Liepājas līdz pat Daugavpilij

9 months ago 940
ARTICLE AD BOX

Šodien, 21:08

Autori: Dinija Jemeļjanova (LTV Ziņu dienesta korespondente ), TV Kurzeme, Zemgales reģionālā televīzija

Latvijas rietumos Liepājas teātris savu nostāju kara gadadienā pauda, izkarot cilvēka figūru ar cūkas galvu. Savukārt pilsētas centrā visas dienas garumā par kara šausmām atgādināja digitālā izstāde "Izpostītā Ukraina". Tāpat varēja ziedot naudu, zeķes, cimdus un citus adījumus.

"Es esmu represētais, es esmu izcietis visas tās Krievijas, krievu varas netaisnības un izdarības. Un es ļoti pārdzīvoju par ukraiņu tautu un novēlu viņiem tikai uzvaru," sacīja ziedotājs Edvīns Rūsis.

Pie siltas boršča bļodas piektdien tikās jaunjelgavieši. Vecpilsētas parkā tapis saulespuķu dārzs, lai atgādinātu par notikumiem Ukrainā un stiprinātu cerību, ka nav vairs tālu diena, kad saulespuķes uzziedēs brīvā Ukrainā.

"Krievija atkāpsies uz savām robežām un vēl ilgi maksās par to, ko viņi ir izdarījuši Ukrainas tautai," Jaunjelgavā sacīja Zemessardzes 55. kājnieku bataljona majors Aleksandrs Sotņikovs.

"Karu neesam, paldies Dievam, pieredzējuši, bet tagad mēs to ļoti nopietni uztveram beidzot. Arī mēs savu brīvību beidzot uztveram nopietni," sacīja Jaunjelgavas iedzīvotāja Ināra.

Nopietns un stingrs nosodījumu agresoram izskanēja arī Daugavpilī. Uzrunās gan latviešu, gan ukraiņu, gan arī krievu valodās sanākušie centās smelties spēkus, lai ikdienā spētu pārliecināt tos, kas izvēlas neredzēt Krievijas ļaunumu.

"Mums ir paveicies. Ukrainas vietā tiešām varējām būt mēs, Mariupoles vietā varēja būt Daugavpils. Žēl, ka visi putinisti, kas iesmej par mums komentāros, to nesaprot," sacīja Ukrainas atbalsta piketa līdzorganizētājs Dainis Miglāns.

Tikmēr Rēzeknē cilvēki pulcējās Festivāla parkā. Viņu vidū gan kopš pavasara Rēzeknes novadā pagaidu mājas atradušie kara bēgļi, gan viņu atbalstītāji, latgaliešu ģimenes.

"Ir jāatbalsta Ukraina, ir jābūt par Ukrainu, un nedrīkst atkāpties ne soli. It sevišķi tādas pilsētās kā Rēzekne, kā Daugavpils, kur oficiāli no mēra šī ziņa nav tikusi pausta. Tātad vismaz mēs to runājam," uzsvēra pasākuma Rēzeknē dalībniece Ieva Saliete.

"Es gribu teikt visiem: liels, liels paldies! Un mēs gaidām uzvaru Ukrainai. Slava Ukrayini! Slava Ukrayini! Slava Ukrayini!" pauda ukraiņu ansambļa "Vodograj" dalībniece Aleksandra Bule.

Rēzeknē Atbalsta pasākums Ukrainai, 24.02.2023.

Foto: Dinija Jemeļjanova / LTV

Rēzeknē Atbalsta pasākums Ukrainai, 24.02.2023.

Foto: Dinija Jemeļjanova / LTV

Rēzeknē Atbalsta pasākums Ukrainai, 24.02.2023.

Foto: Dinija Jemeļjanova / LTV

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article