Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Teātris 60. jubilejas sezonu sāks ar «Mīlestību un baložiem»

Jana Bahmane
Novembrī Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris atzīmēs savu 60. jubileju un jaunās jubilejas sezonas ieskaņā 4. un 5. septembrī pulksten 19 Jelgavas kultūras namā aicina uz Vladimira Gurkina darba «Mīlestība un baloži» iestudējumu Arvīda Matisona režijā.

«Sezonas lielā izrāde, kas pulcēs teju visu teātra trupu, būs režisores Lūcijas Ņefedovas iestudētā Bomaršē luga «Figaro kāzas» – pirmizrāde plānota teātra jubilejas mēnesī, novembrī. Tāpat šobrīd top mūsu teātrī nebijis projekts – režisors Andris Bolmanis iestudē darbu, kurā apspēlēta bišu dzīve,» stāsta Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra direktors režisors Arvīds Matisons. Viņš atzīst, ka teātra jaunā sezona atklāta jau 18. augustā, pirmo reizi spēlējot uz brīvdabas koncertzāles «Mītava» skatuves, kur iestudējums «Seši mazi bundzinieki» izskanēja ar jaunu vērienu. «Manuprāt, tas ir liels notikums, ka šo ilgo darbības gadu laikā ne reizi neesam jutuši, ka mēs varētu izzust, un par šo atbalstu esam pateicīgi pilsētai un iestādei «Kultūra». Paldies par to, ka varam strādāt ar pilnu krūti!» tā A.Matisons, kura dzīvē Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris ir jau 50 gadu.

Sadzīviskas ainas un attiecību līkločus, kas ļaus saskatīt smieklīgo, traģisko un patieso kādas ģimenes dzīvē aizvadītā gadsimta 70. gados, jaunnedēļ varēs izbaudīt izrādē «Mīlestība un baloži» – šis darbs, kā atklāj A.Matisons, viņu uzrunājis ar tajā pausto cilvēcīgumu. «Darbā tvertas cilvēku attiecības, sadzīve. Varbūt tajā ir arī dažādi sakāpinājumi, bet visam pāri ir mīlestība ģimenē, ko neviens nevar izjaukt,» vērtē režisors, norādot, ka fragmenti no krievu filmas ar tādu pašu nosaukumu viņu ieinteresējuši ar to, kā cilvēki dzīvo, strādā, mīl, taču iestudējumā A.Matisons nav balstījies uz filmu. «Strādājam ar lielu mīlestību, un domāju: ja kaut ko dara ar mīlestību, rezultātam ir pavisam cita vērtība,» tā režisors. Mīlestības temats caurvij arī izrādes moto: «Mīlestība, vēlēšanās būt kopā ar mīļoto cilvēku, būt daļai no ģimenes – tā ir vislielākā vērtība un ieguvums.» A.Matisons saka paldies Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolotājai Dacei Lielansei par krievu valodas teksta eksemplāra tulkojumu latviešu valodā.

Lomās: Vilnis Auza, Linda Baumane, Katrīna Kreile, Artis Ozols, Marta Grosberga, Edvīns Letko, Zaiga Zariņa un Zane Vītoliņa. Izrādes režisors – A.Matisons, dekorācijas veidojis Raitis Junkers, gaismu mākslinieks – Raitis Boss, muzikālā noformējuma autors – Guntis Šveicers, kostīmu māksliniece – Elita Majevska.

Biļetes var iegādāties Jelgavas kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 3–5 eiro.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti